« Atgal

Verslas kviečiamas išsakyti savo poreikius kuriant traukos centrus 13-oje geležinkelio stočių

Trylika daugiausiai keleivių sulaukiančių geležinkelio stočių Lietuvoje virs paslaugų ir pramogų erdvėmis – traukos centrais. „Lietuvos geležinkeliai" kviečia įsikurti norintį verslą išsakyti savo poreikius, į kuriuos atsižvelgiant bus tvarkoma stočių aplinka bei rengiamos viešų nuomos aukcionų sąlygos.

Pasak projekto autorių, pagrindinis projekto tikslas – kelionę traukiniu versti malonia patirtimi nuo pat įžengimo į stotį bei didinti viešojo transporto keleivių skaičių. Geležinkelio stotyse turėtų atsirasti gastro bei bendradarbystės erdvės, bilietomatai, numatytos vietos paslaugoms, laukiamiesiems ir renginiams.

„Išsakėme savo planus ir galimybes į konsultaciją atvykusiems įmonių atstovams, dabar kviečiame ir juos, ir visas kitas įmones Lietuvoje teikti patarimus, įžvalgas ir, svarbiausia, savo poreikius sėkmingai bei ilgalaikei veiklai stotyse", – teigė „Lietuvos geležinkelių" Turto valdymo paslaugų centro vadovės Daiva Pivoriūnienė.

Jos teigimu, svarbiausi įmonių nurodomi kriterijai, padėsiantys detalizuoti būsimų viešųjų nuomos aukcionų detales, yra veiklos sritis, pageidaujamas plotas, reikalingi techniniai bei inžineriniai sprendimai, sutarties terminas ir kiti poreikiai bei patarimai.

 

Aukcionus ketinama skelbti kitų metų pirmoje pusėje, prieš tai išsamiai supažindinus verslo bendruomenę bei visuomenę su konkursų sąlygomis. Planuojama, kad stotyse įsikursiantys verslai veiklą pradėti galės 2021-ųjų pradžioje.

Planuoja daugiau nei 8 mln. keleivių

Pirmoje viešoje projekto konsultacijoje susirinkę daugiau nei 50 smulkaus, vidutinio ir stambiojo verslo atstovų išgirdo „Lietuvos geležinkelių" planus gerokai didinti traukiniais keliaujančiųjų skaičių: nuo 5,5 mln. šiemet iki 8,3 mln. 2030-aisiais.

„Skatinti kuo daugiau žmonių keliauti tausojant aplinką, naudotis viešuoju transportu yra pagrindinis mūsų siekis. Patrauklios, užeiti kviečiančios stotys, tikime, taps dar viena paskata palikti automobilį namuose", – renginyje kalbėjo D. Pivoriūnienė.

Pasak jos, įmonėms planuojant veiklą stotyse, būsimą 8,3 mln. keleivių srautą reikėtų skaičiuoti dvigubai: stočių erdvėse kiekvienas keleivis apsilanko tiek išvykdamas, tiek atvykęs į savo kelionės tikslą.

Konsultacijoje „Lietuvos geležinkeliai" pasidalino ir konkrečiais daugeliui projektui atrinktų stočių lankytojų skaičiais. Didžiausios – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių – stotys per metus atitinkamai sulaukia 2,5, 1,2, 0,27 ir 0,44 mln. keleivių. Jose nuomai numatytas nuo 920 iki 5000 kv. m. plotas.

Mažesnėse – Švenčionėlių, Ignalinos, Trakų ir Telšių – stotyse per metus apsilanko 170, 121, 107 ir 101 tūkst. keleivių. Atitinkamai ir nuomai skirto ploto šiose stotyse numatyta mažiau. 100 kv. m. bus išnuomota verslui Trakų stotyje, daugiausiai – 1100 kv. m. – Švenčionėliuose.

Be paminėtų į pirmąjį projekto etapą numatyta įtraukti ir Kretingos, Plungės, Marijampolės, Kaišiadorių bei Lentvario stotis.

Vertinimo kriterijai – vieši

Pasak D. Pivoriūnienės, bus siekiama sudaryti sutartis 5-eriems metams ar net ilgesniam laikotarpiui, o atranką lems įvairūs kriterijai, kurių vienas esminių – pasiūlyta kaina.

„Natūralu, kad turime užtikrinti, jog konkursą laimėjusios įmonės sėkmingai vykdys veiklą visą šį laiką. Kartu su visuomene bei verslo bendruomene diskutuojame ir apie vertinimo kriterijus – juos viešai paskelbsime pasibaigus konsultacijų laikotarpiui", – teigė turto valdymo ekspertė.

Pasak jos, „Lietuvos geležinkelių" užduotis ir tikslas – suteikti kuo geresnes paslaugas visoms keleivių grupėms: ir studentams, ir turistams, ir senjorams, todėl stotyje galimų teikti paslaugų spektras nebus griežtai ribojamas, tačiau bendrą profesionalų parengtą koncepciją įmonė vis dėlto ketina paskelbti.

„Kalbamės su architektais, urbanistais – norime sekti pagirtinais Vakarų šalių pavyzdžiais, kurti modernias, šiuolaikiškas, atviras stotis. Šią koncepciją išlaikyti kviesime ir jose įsikurti norintį verslą", – kalbėjo „Lietuvos geležinkelių" atstovė.

Pasiūlymus ir poreikius įmonės kviečiamos teikti el. paštu [email protected].

Atnaujinta 2019-10-10