« Atgal

LTG dalyvavo Žaliųjų idėjų mugėje Prezidentūroje

Savaitgalį Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kvietimu LTG grupė dalyvavo šeštadienį vykusioje „Žaliųjų idėjų mugėje". Šalies vadovo pasiūlyta „Žalios Lietuvos" iniciatyva visus metus kvietė visuomenę ieškoti sutarimo, kaip paversti Lietuvą švaresne ir klimatui neutralia valstybe.

LTG grupė šioje mugėje pristatė pagrindinius žaliosios krypties projektus – Vilnius-Klaipėda ruožo elektrifikavimą, „Rail Baltica", elektrinių traukinių ir lokomotyvų pirkimo projektą. O jauniausius mugės dalyvius edukavo rinktis švariausią transporto priemonę – traukinį. Interaktyviame stende buvo galima vizualiai pamatyti kiek taršos sukuria skirtingos transporto priemonės.

LTG grupės stendą aplankė ir Prezidentas Gitanas Nausėda, kuris su LTG vadovu Mantu Bartuška aptarė grupės ateities projektus ir svabų indėlį kuriant tvarią Lietuvos ekonomiką.

Šios iniciatyvos kontekste Prezidentas pasirašė ir pateikė Seimui Teisėkūros pagrindų įstatymo projektą, kuris daro sisteminį pokytį ir įpareigoja teisėkūros iniciatyvas vertinti per aplinkosaugos ir klimato kaitos prizmę.

„Per šį laikotarpį įsitikinau, kiek daug turime aktyvių žmonių ir atsakingų organizacijų, įmonių ir žmonių, kurios aplinkosaugą ir kovą su klimato kaita mato kaip neatsiejamą savo gyvenimo ir veiklos dalį. Pasiekti tikrų pokyčių galime tik veikdami išvien. Valstybės institucijos, verslas, nevyriausybinės organizacijos, vietos bendruomenės, savivalda – visi galime ir turime susitelkti dėl bendro ir žalio tikslo. To siekiame ne vieni, o kartu su visa ES", – sakė Prezidentas.

Paramą deklaracijai išreiškė ir ją pasirašė Europos Komisijos viceprezidentas Fransas Timmermansas, eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, prekybos ir telekomunikacijų, energetikos, transporto, žemės ūkio, nevyriausybinių organizacijų, pramonės sektoriaus atstovai ir piliečiai.

Atnaujinta 2021-06-07