« Atgal

„Lietuvos geležinkelių“ valdyba – nepriklausoma ir tarptautinė

Didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių įmonių grupė „Lietuvos geležinkeliai" stiprina valdybą – prie jos prisijungė naujas nepriklausomas narys švedas Matsas Hansonas. Naujasis valdybos narys turi didelę tarptautinę verslo valdymo ir plėtros patirtį transporto ir logistikos srityje, pastaruosius 16 metų dirbo Švedijos valstybės kontroliuojamoje geležinkelių įmonėje „Green Cargo AB".

„Lietuvos geležinkelių" valdyboje dabar šeši iš septynių valdybos narių yra nepriklausomi.

Kaip skelbta šių metų vasario mėnesį,  naujasis valdybos narys išplės nepriklausomų narių skaičių ir pakeis joje bendrovės generalinį direktorių. Augant „Lietuvos geležinkelių" grupei, taip siekiama aukščiausių valdysenos ir skaidrumo standartų, atskiriant vykdomojo ir kontroliuojančio valdymo funkcijas.

„Lietuvos geležinkeliai" įgyvendina strateginę transformaciją, o gerėjantys veiklos rodikliai ir auganti grąža valstybei rodo, jog  „Lietuvos geležinkeliai" turi didelį augimo potencialą. Neabejoju, jog naujasis valdybos narys sustiprins „Lietuvos geležinkelių" valdymą ir prisidės prie ambicingų grupės tikslų įgyvendinimo", – sakė „Lietuvos geležinkelių" valdybos pirmininkas Romas Švedas.

„Šiemet „Lietuvos geležinkeliai" išgrynina savo veiklas - kuriame stiprią ir konkurencingą geležinkelių įmonių grupę. Sustiprintos tarptautinės kompetencijos padės „Lietuvos geležinkeliams" išnaudoti turimą potencialą bei konkuruoti regione", – kalbėjo „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

M. Hansonas yra sukaupęs didelę tarptautinę verslo valdymo patirtį transporto ir logistikos srityse. Jis daugiau kaip dvidešimtmetį dirbo įvairiose transporto bendrovių valdybose – „Sea Rail", „DB Cargo Scandinavia", „X Rail", „Celexor" ir kitose. Nuo 2000 m. iki 2016 m. M. Hansonas dirbo Švedijos bendrovėje „Green Cargo".

„Lietuvos geležinkeliai" valdybą sudaro septyni nariai, iš jų – šeši nepriklausomi. Tai R. Švedas, M. Hansonas, Christianas Kuhnas, Alditas Saulius, Monika Rimkūnaitė-Bložė ir Rolandas Zukas. Valdyboje taip pat yra Susisiekimo ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento direktorius Vladislavas Kondratovičius.

Valstybei priklauso 100 proc. „Lietuvos geležinkelių", jas patikėjimo teise valdo Susisiekimo ministerija.

 

Atnaujinta 2019-08-16