« Atgal

Pasirašyta sutartis dėl Eismo valdymo centro dalies atnaujinimo

Eismo valdymo centro išplėtimas, atnaujinimas ir pritaikymas Vilniaus aplinkkelio ruože Vaidotai (Pušynas) – Paneriai yra baigiamoji veikla įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą   IXB koridoriaus Vilniaus aplinkkelio Pušynas – Paneriai antrojo kelio statyba. Sutartį dėl Eismo valdymo centro dalies atnaujinimo pasirašė AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra" generalinis direktorius Karolis Sankovski ir ispanų bendrovės Indra Sistemas S.A. Geležinkelių transporto direktorius Juan Antonio March Garsia.

Šiuo metu traukinių eismo valdymas ir kontrolė yra vykdoma iš Eismo valdymo centro, o visas valdymo sistemas (Siemens AG, Bombardier transportation, AŽD Praha s.r.o., DC NEVA ir kt.) apjungia ir valdo Eismo valdymo centre įdiegta Eismo valdymo ir kontrolės sistema „Da Vinci".        

„Šia projekto dalimi antrojo geležinkelio kelio tarp Vaidotų geležinkelio stoties ir Panerių geležinkelio stoties statybos metu rekonstruoti Vaidotų ir Panerių stočių eismo valdymo ir kontrolės sistemų įrenginiai bus integruoti į  „Lietuvos geležinkelių" visų stočių centralizuoto eismo valdymo ir kontrolės iš Vilniaus eismo valdymo centro sistemą DaVinci", – sako Karolis Sankovski.      

Įvykdžius projekto IXB koridoriaus Vilniaus aplinkkelio Pušynas – Paneriai antrojo kelio statyba rangos darbus pasikeitė stočių bei tarpstočių kelių išvystymas bei su tuo susijusi  signalizacijos įrangą, todėl bus išplėstos esamo Lentvario st. programuojamo loginio valdiklio (PLV) funkcijos ir įdiegti nauji PLV Panerių ir Vaidotų stotyse. Įgyvendinus šioje sutartyje numatytas priemones bus atsisakyta fiziškai ir moraliai pasenusios dispečerinės centralizacijos sistemos NEVA. Panerių ir Vaidotų stotyse bus įdiegtas PLV duomenų perdavimo tinklas, kuris bus apjungtas su technologinio ryšio duomenų perdavimo tinklu.

Visi darbai bus atlikti išlaikant vieningą saugumo lygį ir įgalins užtikrinti patikimą stočių eismo valdymo įrenginių valdymą, kontrolę ir stebėseną.

Pasirašytos sutarties kaina siekia 997, 9 tūkst. Eur (be PVM),  iš kurių 85 proc. bus finansuojama ES Sanglaudos fondo lėšomis.

Numatoma paslaugų trukmė - 300 kalendorinių dienų nuo sutarties įsigaliojimo. Per šį laikotarpį turės būti parengta projektinė dokumentacija, parinkta ir stotyse sumontuota techninė įranga, suteiktos sistemos programavimo bei aparatinės ir programinės įrangos ištestavimo realiomis eismo sąlygomis paslaugos. 

Tikimasi, kad visos eismo valdymo centro išplėtimo, atnaujinimo ir pritaikymo Vilniaus aplinkkelio ruože Vaidotai (Pušynas) – Paneriai paslaugos bus užbaigtos iki 2020 m. spalio mėn. pabaigos.

Atnaujinta 2019-12-18