« Atgal

„Rail Baltica“ komanda vienijasi bendram darbui

AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra" darbuotojai, atsakingi už tarptautinio projekto „Rail Baltica" koordinavimo bei įgyvendinimo darbus mūsų šalies teritorijoje, ir Lietuvoje dirbantys bendros Estijos, Latvijos ir Lietuvos įmonės „RB Rail" darbuotojai nuo kitų metų persikelia ir dirbs bendrame „Rail Baltica" komandos biure Vilniuje.

„Globalus „Rail Baltica" projektas, kuris verslui ir gyventojams atvers naujas duris į Vakarų Europą ir Skandinaviją, žengia į lemiamą fazę. Ateinančių metų laikotarpis projektui yra ypač atsakingas, nes skirtingi projekto įgyvendinimo veiksmai bus vykdomi visose geografinėse projekto dalyse Lietuvos teritorijoje, todėl svarbu, kad šiuo periodu visi darbai būtų planuojami bei koordinuojami iš vieno centro, kuriuo ir taps naujasis jungtinis „Rail Baltica" komandos biuras", – sako Mantas Bartuška, AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius.

Anot „RB Rail" Stebėtojų Tarybos pirmininko Karolio Sankovski, sprendimą dėl darbo bendrame biure taryba inicijavo ir patvirtino atsižvelgusi į Europos Komisijos mobilumo ir transporto generalinio direktorato DG MOVE rekomendaciją.

„Stebėtojų Taryba visada siekė ir siekia kuo glaudesnio bendradarbiavimo tarp „RB Rail" ir už nacionalines veiklas atsakingų institucijų darbuotojų. Tik darnus visų pusių darbas užtikrins sklandų ir savalaikį projekto įgyvendinimą", – sako K. Sankovski.

Naujajame biure Lietuvoje dirbs po 20 specialistų iš AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra" ir „RB Rail" komandų.

Pirmasis bendras biuras buvo atidarytas Estijoje.

Latvijoje įsteigta „RB Rail" yra bendra Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos įmonė, atsakinga už projekto „Rail Baltica" koordinavimą, projektavimą, statybą ir rinkodarą.

„Lietuvos geležinkelių infrastruktūra" įgyvendina Lietuvos teritorijoje vykdomus projekto plėtros ir infrastruktūros statybos darbus.

Visose Baltijos šalyse šiuo metu vyksta 411 km „Rail Baltica" linijos detalusis techninis projektavimas, vykdomi dar 236 km projektavimo pirkimai. Taip pat projektuojamos ir Rygos centrinė, oro uosto bei Talino keleivinių traukinių stotys, prasidėjo statybos darbai Lietuvoje ir Estijoje.

Vien Lietuvoje vykdomiems „Rail Baltica" teritorijų planavimo, projektavimo, rangos, statybos ir jų priežiūros darbams 2020-2025 m. planuojama skirti iki 2,5 mlrd. eurų.

Atnaujinta 2019-11-29