« Atgal

„LTG Infra“ pradeda formuoti žaliąsias zonas šalia geležinkelio

Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra", skirdama vis daugiau dėmesio aplinkai, pradėjo želdinių įveisimo ir atkūrimo projektus. Penktadienį pasodinus sodinukus Baisogaloje bus suformuota nauja žalioji zona šalia geležinkelio.

Simbolinį startą daugiau nei 230 dekoratyvinių medžių ir krūmų sodinimui davė  „LTG Infra" Techninės priežiūros vadovas Arvydas Dveilys, Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis, Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė ir Imantų bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius.

„Mums labai svarbu, kad mūsų prižiūrima ir plėtojama infrastruktūra būtų ne tik saugi ir funkcionali, bet ir aplinkai draugiška bei tvari. Aktyviai prisidedame prie Europos žaliojo kurso plano – atkurti biologinę įvairovę ir mažinti taršą. Traukiniai, skaičiuojant pagal išmetamą CO2 vienam keleiviui, yra žaliausia transporto priemonė. Įmonės pradėti apželdinimo projektai prisideda prie mūsų pagrindinio siekio – kurti tvarią infrastruktūrą, kuri tarnaus ne tik geležinkelio apsaugai nuo vėjo ir sniego poveikio, bet mažins triukšmą, gerins kraštovaizdį bei stiprins gamtinį karkasą. Be to, naudą pajus ir keliautojai traukiniu, kurie galės grožėtis gražia augmenija, o besikeičiantys vaizdai nekels monotonijos", – sako Arvydas Dveilys, „LTG Infra" Techninės priežiūros vadovas

Pasak Radviliškio rajono mero Vytauto Simelio, tokia iniciatyva kurti ir veisti želdynus šalia geležinkelio yra sveikintina, nes tokios žaliosios erdvės ne tik džiugina keliautojų traukiniais akis, tačiau pirmiausia teigiamai dėl mažesnio triukšmo paveiks arčiausiai geležinkelio gyvenančius Baisogalos gyventojus.

„Baisogalos geležinkelio stotis išskirtinė ne tik tuo, kad jos istorinių statinių kompleksas įtrauktas į kultūros vertybių registrą, bet ir savo svarba daliai miestelio gyventojų pasiekti reikiamą kelionės tikslą. Džiaugiamės, kad Baisogala tapo pirmąja stotele, kurioje gyventojus ir miestelio svečius džiugins naujos žaliosios zonos", – teigia Rimantas Vaitkevičius, Imantų bendruomenės pirmininkas. 

Šalia Baisogalos geležinkelio stoties iš viso bus pasodinti 232 dekoratyviniai medžiai ir krūmai – mažalapės liepos, grauželinės gudobelės ir pūsleniai putinalapiai.

Apželdinimo darbų metu šalinami medžiai ir krūmai, turintys menkavertę medėjančią augaliją, žuvę, sausi ar intensyviai džiūstantys medžiai keliantys grėsmę saugiam traukinių eismui. Jų vietoje, atsižvelgus į augavietes ir jų individualias savybes, bus sodinami nauji medžiai ir krūmai, kurie suformuos akiai patrauklią, tankią žalią zoną.

„LTG Infra" 2021–2022 metais yra numačiusi atlikti  žuvusių ir perbrendusių želdynų atkūrimo (rekonstrukcijos) darbus Raseinių, Šiaulių, Kaišiadorių, Akmenės, Radviliškio, Kėdainių rajonuose ir Kenoje.

Atnaujinta 2021-11-16