Архив

Liepos 8 dieną Kaune įvyko bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail AS", įsteigtos koordinuoti projekto „Rail Baltica" įgyvendinimo procesą Baltijos šalyse, stebėtojų tarybos posėdis. Jam pasibaigus svečiai iš Latvijos ir Estijos buvo pakviesti apžiūrėti Lietuvoje įgyvendinamo projekto „Rail Baltica" pirmojo etapo rezultatų ir pasiekimų. Priminsime, kad europinės vėžės nuo Lietuvos ir Lenkijos sienos iki Kauno tiesimo darbai bus pabaigti jau šį rudenį.

AB „Lietuvos geležinkeliai" bendrovės „Rail Baltica statyba", kuri yra įmonės „RB Rail AS" akcininkė iš Lietuvos pusės, direktorius Dainius Budrys teigia, kad Lietuva sėkmingai baigia pirmąjį projekto etapą, o darbai bus tęsiami užsitikrinus pakankamą paramą iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės fondo lėšų. Šiai paramai gauti šių metų pradžioje Europos Komisijai buvo pateiktos projektų paraiškos, skiriamo finansavimo sąlygos turėtų paaiškėti po liepos 10 d. numatyto Europos infrastruktūros tinklų priemonės komiteto posėdžio.

„Šis susitikimas buvo puiki galimybė realiai parodyti „Rail Baltica" projekto pažangą Lietuvoje, supažindinti latvių ir estų kolegas su įvykdytais darbais. Galima pasidžiaugti sėkminga šio projekto įgyvendinimo eiga ir tikiuosi, kad taip pat sėkmingai projektas vystysis pradėjus ir antrojo jo etapo nuo Kauno iki Lietuvos-Latvijos valstybių sienos darbus. Projektas „Rail Baltica" yra reikšmingas tiek Baltijos šalių, tiek visos Europos transporto tinklo plėtrai",- sakė D. Budrys.

„Rail Baltica" yra didžiausias Lietuvos transporto infrastruktūros projektas nuo Nepriklausomybės atkūrimo, kokybiška europinės vėžės geležinkelio linija sujungsiantis Lenkiją, Lietuvą, Latviją, Estiją ir, pasitelkus geležinkelio keltą, Suomiją.

Įmonės „RB Rail AS" stebėtojų taryba yra kolegialus valdymo organas, atliekantis bendrovės veiklos priežiūrą, kontroliuojantis vykdomųjų valdymo organų veiklą. Tarybą sudaro Lietuvos atstovai Dainius Budrys ir Vaidotas Balynas, Latviją atstovaujantys Ugis Magonis ir Kaspars Briškens bei estai Antis Mopelis ir Indrekas Oravas.

Обновлено 2015-07-09