Архив

Aptarti kuriamos bendros AB „Lietuvos geležinkeliai" ir kinų „China Merchants Logistics" įmonės reikalų ir bendradarbiavimo perspektyvų rugpjūčio 24 d. į Vilnių buvo atvykę šios įmonės vadovai.

Spendimas kurti bendrą įmonę, teiksiančią ekspedijavimo ir logistikos paslaugas tarp Lietuvos, Baltarusijos ir Kinijos, buvo priimtas 2015 m. lapkričio 23 d. Pekine. 

AB „Lietuvos geležinkeliai" ir „China Merchants Logistics Holding"  suinteresuotos, kad kuriama bendra įmonė dirbtų pelningai, turėtų platų klientų ir verslo partnerių ratą.

„China Merchants Logistics Holding" generalinis direktorius Zhang Rui sakė įsitikinęs, kad vertina ilgametę „Lietuvos geležinkelių" patirtį. „Tikimės, kad bendradarbiaudami galėsime visapusiškai išnaudoti rinkos išmanymą bei puikią šalies geležinkelių infrastruktūrą", – sakė Zhang Rui. Jis atkreipė dėmesį, kad reikia galvoti apie kompleksines logistikos paslaugas, taip pat būtų naudinga, jei bendra įmonė veiklą vykdytų ne tik Baltarusijoje, bet ir Baltijos jūros regione bei Skandinavijoje.  

AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka pabrėžė, kad ekonominė aplinka bendros įmonės veiklai yra palanki, o darniai dirbant galima išspręsti visas kylančias problemas.  „AB „Lietuvos geležinkeliai" savo klientams ir partneriams siūlo aukštos kokybės paslaugas ir naujausias technologijas. Be to, „Lietuvos geležinkeliai" palaiko labai glaudžius ryšius su kaimyninių šalių geležinkelių įmonėmis. Prie to prisideda Baltarusijoje, Kinijoje ir netrukus veiklą Lenkijoje pradėsianti mūsų bendrovės atstovybės, kurios nuolat rūpinasi naujų klientų ir partnerių paieška. Džiaugiuosi, kad „Lietuvos geležinkelių" ir kinų „China Merchants Logistics Holding" požiūris į darbą yra labai panašus ir abi įmonės pasirengusios daryti viską, kad bendros įmonės tikslai taptų tikrove.  

„China Merchants Logistics" yra Kinijos valstybinė korporacija, veikianti uostų ir terminalų valdymo, transporto ir logistikos, bankininkystės ir finansų, nekilnojamojo turto valdymo sektoriuose. Didžiausia mokesčių mokėtoje Kinijoje „China Merchants Logistics" buvo įkurta 1872 metais. Pagrindinė grupės būstinė įsikūrusi Hong Konge. 2014 metais jos pelnas pasiekė rekordines aukštumas – korporacija gavo beveik 28 mlrd. juanių grynojo pelno (3,9 mlrd. eurų). Jos bendro valdomo turto vertė siekia 5,35 trilijonus juanių (apie 745 mlrd. eurų).

 

Обновлено 2016-08-26