Архив

Lapkričio 18-20 dienomis AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos vadovaujama delegacija lankysis Stambule (Turkija). Tarptautinės transporto ir logistikos parodos „Logitrans 2015" metu planuojama pasirašyti net tris ekspedijavimo sutartis su Turkijos bendrovėmis. Tikimasi, kad geležinkeliais kroviniai iš šios šalies per Lietuvą reguliariai bus pradėti gabenti jau kitų metų pradžioje.

Krovinių ekspedijavimo sutartys bus pasirašomos su Turkijos logistikos bendrovėmis „Gefco Taşımacılık ve Lojistik A.Ş.", „Dabkovich Maritime Agencies AS" ir „Gebrüder Weiss Nakliye ve Loj. Hizm. Tic. Ltd. Şti.". Pasirašytos sutartys potencialiems klientams leis pasiūlyti platesnį krovinių vežimo organizavimo paslaugų spektrą Turkijoje, padės pritraukti naujų klientų ir papildomų krovinių konteineriniam traukiniui „Vikingas".

Remiantis Lietuvos statistikos departamento ir VšĮ „Versli Lietuva" duomenimis, Lietuvos prekių eksportas į Turkiją 2009–2014 metais padidėjo daugiau nei 2,6 karto (nuo 64,4 mln. EUR – 2009 m. iki 169,1 mln. EUR – 2014 m.). Importas iš Turkijos į Lietuvą taip pat auga. 2013 metais buvo importuota prekių už 117,2 mln., o 2014-aisiais – jau už 137,2 mln. eurų, arba apie 15 proc. daugiau.

„Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuva iš Turkijos importavo prekių už 65,3 mln. eurų. Galima daryti prielaidą, kad prekių importas iš Turkijos šiais metais dar papildomai augs. Savo ruožtu matome daug galimybių tarp Lietuvos ir Turkijos gabenamus krovinius vežti konteineriniu traukiniu „Vikingas", – teigia AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka.

Pasak Krovinių vežimo direkcijos direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Stasiūno, šiais metais jau buvo organizuoti bandomieji konteinerių vežimai iš Turkijos.

„Metų pradžioje gabenome bandomuosius konteinerius su buitine technika iš Turkijos į Lietuvą. Krovinys tarp dviejų valstybių buvo pervežtas kiek greičiau nei per 4 paras. Tai labai geras rezultatas. Manome, kad pradėję reguliarius vežimus tarp Turkijos ir Lietuvos galėsime pasiūlyti daugiau galimybių verslui", – sakė S. Stasiūnas.

„Lietuvos geležinkeliai" tikisi, kad kroviniai „Vikingu" tarp Turkijos ir Lietuvos reguliariai bus pradėti gabenti jau 2016-ųjų pradžioje.

 

„Gefco Taşımacılık ve Lojistik A.Ş." priklauso GEFCO grupei, kuri buvo įsteigta 1949 metais. Tai viena iš pirmaujančių pasaulio transporto ir logistikos grupių, veiklą vykdanti daugiau nei 100 pasaulio šalių. Grupėje dirba daugiau nei 11 tūkst. darbuotojų, o jos metinė apyvarta siekia 4 mlrd. eurų.

Turkijos transporto ir ekspedicinė kompanija „Gebrüder Weiss Nakliye ve Loj. Hizm. Tic. Ltd. Şti." yra antrinė tarptautinės transporto ir logistikos kompanijos Gebrüder Weiss įmonė. Kompanija turi apie 6000 darbuotojų, apie 150 atstovybių, kurių bendra apyvarta 2014 m. sudarė 1,24 mlrd. EUR. Tai viena iš pirmaujančių transporto srityje Europos kompanijų, įkurta 1823 m.

„Dabkovich Maritime Agencies AS" teikia uostų ir ekspedijavimo paslaugas visuose Turkijos ir Juodosios jūros uostuose, esančiuose Bulgarijoje, Rumunijoje, Ukrainoje, Rusijoje ir Gruzijoje. Tai kompanija, turinti daugiau nei 160 metų patirties transporto sektoriuje. Kompanijos įstatinis kapitalas – 300 tūkst. TRY (96,11 tūkst. EUR).

????????? 2015-11-25