Архив

AB „Lietuvos geležinkeliai" raštu kreipėsi į AB „Orlen Lietuva" prašydama pateikti informaciją apie Mažeikių naftos bendrovės finansinę padėtį. „Lietuvos geležinkeliai" susirūpinę, ar 36 kartus susimažinusi įstatinį kapitalą „Orlen Lietuva" gali vykdyti sutartinius įsipareigojimus. Bendrovės „Orlen Lietuva" įstatinis kapitalas po sumažinimo siekia beveik 5,8 mln. eurų ir yra mažesnis už „Lietuvos geležinkelių" teismui pateiktus ieškinius dėl nepriemokų už suteiktas paslaugas.

„Mus neramina tai, kad „Orlen Lietuva" smarkiai sumažino savo įstatinį kapitalą. Kreipėmės į šią bendrovę norėdami sužinoti, kokia yra jos finansinė būklė, kiek ji turi turto ir ar gali vykdyti sutartinius įsipareigojimus. Siekiame apginti „Lietuvos geležinkelių" finansinius interesus", – sakė „Lietuvos geležinkelių" Teisės ir personalo departamento direktorius Vilius Nikitinas. 

2009 metais „Lietuvos geležinkeliai" ir „Orlen Lietuva" pasirašė sutartį, kuria patvirtino ir formulę, pagal kurią skaičiuojamas tarifas už krovinių gabenimo paslaugas. 2014-ųjų pradžioje, pasikeitus teisiniam reglamentavimui, buvo nustatyti rinkliavų už viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo teikiamas paslaugas dydžiai 2014-2015 metams. Remiantis jais, infrastruktūros mokestis buvo diferencijuotas pagal krovinio tipus ir dėl to tapo didesnis pavojingiems kroviniams, kuriems priskiriami ir naftos produktai.

 „Orlen Lietuva" nuo 2014 metų pradžios ne visa apimti apmoka jai pateikiamas sąskaitas už krovinių vežimą. „Lietuvos geležinkeliai" dėl susidariusių įsiskolinimų 2014 m. birželio ir spalio mėnesiais teismui pateikė du ieškinius. Bendra abiejų ieškinių suma teisme yra maždaug 8,4 mln. eurų. Dėl šios sumos vis dar vyksta teisminiai procesai.

Šiemet ėmė kilti problemų ir dėl dyzelinio kuro pirkimo – pardavimo sutarties vykdymo, kuomet „Lietuvos geležinkeliai" pasinaudojo Civiliniame kodekse ir sutartyse įtvirtinta teise atlikti vienašalius įskaitymus. Mažeikių naftos bendrovės skola kaupiasi ir pagal šią sutartį.

„Lietuvos geležinkeliai" raštu kreipėsi ir į Susisiekimo bei Energetikos ministerijas, prašydama padėti spręsti situaciją, susiklosčiusią dėl bendrovės „Orlen Lietuva" veiksmų.  

Обновлено 2015-02-23