Архив

Kovo 16-17 dienomis Vilniuje lankėsi Latvijos geležinkelių generalinis direktorius Ugis Magonis su delegacija. Susitikime su svečių delegacija dalyvavo Susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas, AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka, kiti bendrovės vadovai. Šalys aptarė praėjusių metų rezultatai, keleivių vežimo maršrutu Šiauliai-Ryga perspektyvas, galimo bendradarbiavimo klausimus.

2014 metais tarp Lietuvos ir Latvijos pervežta 1,28 mln. tonų krovinių. Tai 17,3 proc. mažiau, nei 2013-aisiais. Daugiau nei pusė pervežtų krovinių – nafta ir jos produktai. Sutarta bendromis pastangomis didinti tarp abiejų valstybių pervežamų krovinių apimtis, ieškoti galimybių kurti konteinerių pervežimo Pietų-Šiaurės kryptimi paslaugą.

Aptardamos keleivių vežimo maršrutu Šiauliai-Ryga galimybes šalys bendrai sutarė, kad šiuo metu tokio maršruto organizavimas būtų nekonkurencingas ir ekonomiškai neefektyvus. „Lietuvos geležinkeliai" pasiūlė į šį klausimą žvelgti plačiau – svarstyti maršruto Minskas-Vilnius-Šiauliai-Ryga galimybes. Vidutiniškai tarp Vilniaus ir Minsko kas mėnesį pervežama apie 25 tūkst. keleivių, dalis kurių potencialiai galėtų būti suinteresuoti vykti ir Latvijos kryptimi, jei tokia galimybė atsirastų. Maršrutas Minskas-Vilnius-Šiauliai-Ryga galėtų pakeisti šiuo metu egzistuojantį Latvijos maršrutą Ryga-Daugpilis-Minskas. Šiuo klausimu deramasi ir su Baltarusijos geležinkeliais. Taip pat sutarta išnagrinėti technines ir ekonomines galimybes vežti keleivius maršrutu Vilnius-Daugpilis.

Susitikimo metu šalys sutarė ir toliau keistis informacija bei bendradarbiauti skatinant keleivių ir krovinių vežimo apimčių augimą tarp abiejų valstybių.
 

Обновлено 2015-03-18