Архив

Lietuvos verslas turės naujų galimybių gabenti krovinius tarp Klaipėdos ir Vilniaus. Specialus konteinerinis traukinys „VIT EKSPRES" jau artimiausiu metu iš Klaipėdos uosto konteinerių terminalų pradės reguliariai kursuoti į Vilniuje pastatytą Viešojo logistikos centro intermodalinį terminalą. Šią savaitę vykdyti bandomieji „VIT EKSPRES" vežimai buvo sėkmingi.

Planuojama, kad naujasis traukinys tarp Klaipėdos ir Vilniaus kursuos du kartus per savaitę, o ateityje galės vykti ir dažniau. Šiam traukiniui krovinių pritrauks AB „Lietuvos geležinkeliai" Krovinių ekspedijavimo departamentas „LG ekspedicija". Departamento vadovė Rima Terminaitė žada, kad klientams nereikės rūpintis dėl atskirų paslaugos sudedamųjų dalių.

„Nuo važtos dokumentų forminimo iki derinimo su muitine ir nuo vagonų užsakymo per Klaipėdos uosto terminalus iki krovinio pristatymo iki durų – visa tai atliks „LG ekspedicija". Klientams tiesiog likus dienai iki išvykimo pakaks pateikti užsakymą ir pamiršti visus tolimesnius rūpesčius", – teigia R. Terminaitė.

Klientų patogumui Vilniaus intermodaliniame terminale veiks Muitinės, Valstybinės augalininkystės, maisto ir veterinarijos tarnybos, bus galima vykdyti importo, eksporto ar tranzito procedūras, atlikti detalią konteinerių patikrą. Kiekvienas į terminalą atvykstantis ir iš jo išvykstantis konteineris bus kokybiškai nufotografuojamas, kad vėliau, jei iškiltų pretenzijų, būtų galima nustatyti kada atsirado pažeidimai ir kas už juos atsakingas.

Vilniaus intermodalinis terminalas – tai vieta, kurioje konteineriuose esantys kroviniai bus perkraunami tarp geležinkelio ir automobilių transporto priemonių. Terminalo technologija užtikrins krovinių išskirstymą Vilniaus regione bei greitą jų perkrovimą į šaudyklinius traukinius, kursuojančius tarp Klaipėdos uosto ir Rytų Europos bei Azijos valstybių. Terminalas pastatytas šalia Vaidotų geležinkelio stoties, per kurią reguliariai kursuoja konteineriniai traukiniai „Vikingas", „Šeštokai Express", „Saulė" ir „Merkurijus".

Oficialus Vilniaus intermodalinio terminalo atidarymo renginys vyks gegužės 26 dieną. Jo metu bus demonstruojami terminalo ir jame veikiančios technikos pajėgumai, bus dirbama su „VIT EKSPRES" atgabentais konteineriais.

Обновлено 2015-05-06