Архив

„Lietuvos geležinkeliai" savo veikloje įtvirtina priemones užtikrinti sandorių skaidrumą bei jų atitikimą valstybės nacionalinio saugumo interesams. Dėl abejones keliančių sandorių bendrovė kreipiasi į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją (toliau - Komisija) ar kitas institucijas.

Birželio pradžioje „Lietuvos geležinkeliai" kreipėsi į minėtą Komisiją bei Valstybės saugumo departamentą dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos apie Latvijos bendrovę „Sigmen", kuri yra laimėjusi „Lietuvos geležinkelių" skelbtą viešąjį pirkimą. 

Komisija birželį paprašė „Lietuvos geležinkelių" pateikti papildomos informacijos apie sutartis su „Sigmen" – visa prašoma informacija buvo pateikta. Įvertinusi informaciją, Komisija pateikė atsakymą bendrovei, kuriame teigiama, kad nėra pagrindo pradėti svarstyti klausimą dėl „Sigmen" grėsmių nacionaliniam saugumui.

„Nuolat vertiname informaciją apie potencialius tiekėjus. Iškilus abejonių dėl sandorių kreipiamės į atsakingas institucijas, kad šios padėtų atsakyti į klausimus dėl nacionalinio saugumo", – teigė „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Nuo praėjusių metų pavasario „Lietuvos geležinkeliai" į Komisiją kreipėsi dėl maždaug 30 sandorių įvertinimo nacionalinio saugumo požiūriu.

Обновлено 2019-07-17