« Назад

„LTG Cargo“ sausį vežė daugiau krovinių, bet situacija rinkoje įtempta

Krovinių vežimo geležinkeliu bendrovė „LTG Cargo" sausio mėnesį pervežė beveik 4 mln. tonų krovinių ir pagerino praėjusių metų sausio mėnesio rezultatą.
 
„LTG Cargo" sausį mėnesį pervežė 3,9 mln. tonų krovinių – 2,2 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu, kai vežta 3,8 mln. tonų. Toks pokytis susijęs su tuo, jog 2020 m. sausio mėn. vežta mažiau nei įprastai. Šiemet sausio mėnesį augo trąšų ir grūdų apimtys Klaipėdos uosto kryptimi, o gausus sniegas lėmė ir didesnį nei įprastai keliuose barstomos techninės druskos poreikį – jos pervežta 43 tūkst. tonų.
 
„Žiemiškas sausio mėnuo neturėjo mums jokios įtakos – kroviniai geležinkeliu judėjo įprastai. Nors krovinių pervežėme kiek daugiau nei pernai tuo pat metu, vis dėlto situacija krovinių pervežimo rinkose dar yra įtempta. O į šiuos metus žvelgiame su atsargiu optimizmu ir tikimės, jog artimiausiu metu vartojimas ir krovinių apimtys atsistatys į ikipandeminį lygį. Šiemet mūsų darbotvarkėje numatyti ambicingi planai – planuojame pradėti pervežimus Lenkijoje, startuosime su puspriekabių transportavimo paslauga Lietuvoje ir Europoje, o organizacijoje visas mūsų dėmesys sutelktas tolesniam konkurencingumo stiprinimui", – sako „LTG Cargo" generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.
 
Sausio mėnesį ir toliau aukštumose išliko kiniškų krovinių apimtys – per pirmąjį mėnesį pervežta 8,8 tūkst. TEU (matavimo vienetas, 20 pėdų ilgio konteinerio ekvivalentas) – tai net 8 kartus daugiau nei pernai tuo pat metu. Tokį krovinių kiekį pervežė 98 traukinių sąstatai. Šiuo metu Lietuvos verslas daugiau importuoja prekes iš Kinijos, tačiau „LTG Cargo" siūlo ir krovinių pervežimą į Kiniją, taip skatinant Lietuvoje pagamintos produkcijos eksportą.

Обновлено 2021-02-22