Archyvas

AB „Lietuvos geležinkeliai" svarsto galimybę ateityje rangos darbų pirkimus skaidyti ir jiems būtinas medžiagas pirkti atskirai – per Centrinę perkančiąją organizaciją (toliau – CPO). Skaičiuojama, kad tokiu būdu įsigyti medžiagas būtų pigiau, sumažėtų įgyvendinamų projektų kainos. Jau artimiausiu metu bendrovė tokį pasiūlymą planuoja pristatyti valdžios institucijoms. Manoma, kad toks pirkimo organizavimo būdas būtų naudingas ir kitoms transporto, energetikos ar aplinkosaugos srityse dirbančioms įmonėms, savivaldybėms.

„Mums ne kartą yra tekę nutraukti rangos darbų pirkimus dėl per didelių tiekėjų pasiūlytų kainų. Galimybė medžiagas pirkti per Centrinę perkančiąją organizaciją leistų tiek mums, tiek kitoms įmonėms, pasekusioms mūsų pavyzdžiu, sutaupyti lėšų. Tai prisidėtų ir prie didesnės paslaugų tiekėjų konkurencijos, mažintų galimas jų susitarimų galimybes, leistų efektyviau vykdyti pirkimus", – teigia bendrovės generalinis direktorius Stasys Dailydka.

Pasak S. Dailydkos, projektams būtinų statybos medžiagų kaina vidutiniškai sudaro apie ketvirtadalį visos projekto vertės, bet gali būti ir didesnė.

Praėjusiais metais geležinkelių infrastruktūros modernizavimo darbų buvo įgyvendinta už maždaug 300 mln. eurų. Iki 2018-ųjų į infrastruktūros plėtrą planuojama investuoti dar apie 800 mln. eurų. Galimybė medžiagas pirkti per CPO leistų šias lėšas panaudoti efektyviau.

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai", siekdama didesnio viešųjų pirkimų skaidrumo ir procedūrų supaprastinimo, viena pirmųjų pradėjo vykdyti elektroninius pirkimus. Tai smarkiai didina vykdomų pirkimų skaidrumą ir užtikrina tiekėjams galimybę minimaliomis sąnaudomis juose dalyvauti, o Viešųjų pirkimų tarnybai betarpiškai juos kontroliuoti. „Lietuvos geležinkelių" siūloma nauja pirkimų skaidymo galimybė taip pat prisidėtų prie dar efektyvesnio ir skaidresnio pirkimų vykdymo.

2015-04-02