Archyvas

Toliau plėtojamas regioninis bendradarbiavimas tarptautinių krovinių ir keleivių pervežimo geležinkeliais srityse 

Liepos 8–9 dienomis Lietuvoje lankėsi Baltarusijos geležinkelių delegacija. Vizito tikslas – detaliau susipažinti su Klaipėdos jūrų uosto krovinių kompanijų darbu ir technologijomis. Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių vadovai Stasys Dailydka ir Vladimiras Morozovas (Vladimir Morozov) pasirašė dvišalio susitikimo atmintinę, kurioje išreiškė abipusį siekį didinti krovinių vežimo apimtis per Klaipėdos jūrų uostą.

„Baltarusijos geležinkeliai" kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai" per Klaipėdos jūrų uostą veža daug krovinių, todėl geležinkelių ir jūrų uosto krovos kompanijų sąveika organizuojant krovinių pervežimo ir krovos darbų procesus yra labai svarbi. Vizito metu susitikta su Klaipėdos Valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJD) vadovu Arvydu Vaitkumi, kuris pristatė uosto veiklos perspektyvas bei artimiausio laikotarpio pajėgumų plėtros planus. Baltarusijos geležinkelių delegacija taip pat buvo supažindinta su Klaipėdos krovinių kompanijų „Klasko", „Bega", „Klaipėdos konteinerių terminalas" veikla ir turėjo progą realiai stebėti darbų organizavimo procesus jose.

Liepos 10 d. Kaliningrade įvyko trišalis Lietuvos, Kaliningrado ir Baltarusijos geležinkelių delegacijų pasitarimas. Jame aptarti klausimai, susiję su keleivinių traukinių maršrutu Kaliningradas – Vilnius – Minskas –Maskva važiavimo grafiko sutrumpinimo, krovinių vežimo tarifų bei manevrinių lokomotyvų darbo Lietuvos – Rusijos Federacijos pasienyje organizavimo klausimai.

Kaliningrado geležinkelių delegacija pateikė prašymą dėl naujų traukinių eismo laikų išskyrimo atskirų konteinerinių traukinių kursavimui. Šalys aptarė logistikos paslaugų kokybės gerinimo sąlygas ir papildomų krovinių srautų iš Kaliningrado srities pritraukimo galimybes šaudykliniam traukiniui „Merkurijus". Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių delegacijų atstovai informavo Kaliningrado geležinkelių atstovus apie ketinimus organizuoti kontreilerinius pervežimus tarp Baltarusijos ir Lietuvos.

Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus inf.

2014-03-13