Archyvas

Šiandien, sausio 20 dieną, Almatoje (Kazachstanas) AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus pavaduotojas Stasys Gudvalis ir AB „KTZ Express" prezidentas Sanzhar Eliubaev pasirašė krovinių ekspedijavimo sutartį. Jos pagrindu „KTZ Express" iš „Lietuvos geležinkelių" pirks transporto ir logistikos paslaugas.

„Pasirašyta sutartis sudaro prielaidas pritraukti daugiau įvairaus pobūdžio krovinių iš Kazachstano į Lietuvą ir toliau. Sutarėme, kad jau artimiausiu metu pradėsime vykdyti bandomuosius kiniškų krovinių vežimus, o Lietuvoje veikianti geležinkelių infrastruktūra bus išnaudota tokių krovinių paskirstymui į Skandinavijos ir Vakarų Europos šalis", – telefonu sakė S. Gudvalis.

Pasak S. Gudvalio, ši krovinių ekspedijavimo sutartis yra realus žingsnis stiprinant Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimą šiais metais. Tikimasi, kad ji leis išplėsti teikiamų paslaugų spektrą bei padidinti krovinių, vežamų tarp Lietuvos ir Kazachstano, apimtis.

Vizito Almatoje metu Krovinių vežimo direkcijos vadovai susitiko ir su vietos transporto ir ekspedijavimo įmonėmis bei aptarė krovinių gabenimo į Lietuvą galimybes. "Lietuvos geležinkeliai" pasirašė ekspedijavimo sutartis su bendrovėmis IFC COLOS ir GlobalLink LLC. Šalys bendradarbiaus kurdamos naujus projektus ir organizuodamos krovinių pervežimus tarp Kazachstano ir Lietuvos.

Bandomuosius vežimus planuojama pradėti jau netrukus.

Geležinkeliais tarp Lietuvos ir Kazachstano pervežama apie 800 tūkst. tonų krovinių per metus. Daugiausia gabenama mineralinių, naftos bei maisto produktų.

2016-01-26