Archyvas

 
Balandžio 2-4 dienomis Lietuvoje lankėsi Baltarusijoje dirbančių Kinijos verslininkų delegacija. Svečiai susitiko su transporto ir ekonomikos sritis kuruojančių Lietuvos institucijų atstovais.
 
Pasak AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos, Lietuvos transportininkai siekia „bendradarbiavimo ir transporto tiltu sujungti Europos šalis su Kinija, viena galingiausių pasaulio ekonomikų". 
 
„Augantis Kinijos vystomų projektų skaičius ir prekybiniai mainai Baltarusijoje smarkiai didina tranzitinių krovinių srautus per Lietuvą. Susiduriame su iššūkiu – pereiti nuo vidutinių nuotolių transportavimo operacijų atlikimo į globalių logistinių grandinių kūrimą, sujungiant Rytus su Vakarais. Esame liudininkai naujų jungčių ir kelių, jungsiančių Kiniją ir Europą, atsiradimo", – teigia S. Dailydka.
 
Kinijos verslininkams buvo pristatyti mūsų šalies transporto sektoriaus plėtros prioritetai, infrastruktūros projektai, ekonomikos plėtros vizija, Lietuvos logistikos sektoriaus ir AB „Lietuvos geležinkeliai" galimybės, Klaipėdos uosto plėtros projektai.
 
„Supažindinome Baltarusijoje dirbančius Kinijos verslininkus su Lietuvos galimybėmis aptarnauti Kinijos krovinius. Dedame labai daug pastangų, kad visi kroviniai, kurie dabar yra gabenami į Baltarusijoje esančias kinų gamyklas, būtų vežami Lietuvos geležinkeliais", – teigė AB „Lietuvos geležinkeliai" Krovinių vežimo direkcijos Komercijos departamento direktorius Tomas Keršis.
 
Tris dienas trukusio vizito metu su Baltarusijoje dirbančiais Kinijos verslininkais susitiko Vyriausybės, Susisiekimo ir Ūkio ministerijų, „Versli Lietuva", „Invest in Lithuania", AB „Lietuvos geležinkeliai", Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, LINEKA bei Klaipėdos jūrų krovinių kompanijų vadovai ir atstovai.
 

2014-04-04