Archyvas

„Lietuvos geležinkelių" vadovai spalio 12–13 dienomis susitinka su Lenkijos geležinkelių bendrovės (PKP) vadovais ir valdybos nariais. Susitikime Varšuvoje aptariamos dvišalės bendradarbiavimo perspektyvos, bendra įmonių veikla plėtojant geležinkelių infrastruktūrą Lenkijos Šiaurės-Rytų ir Lietuvos Pietvakarių regionuose.

Lenkijos kolegoms pristatyta „Lietuvos geležinkelių" vystymosi strategija ir esminiai veiklos principai, „Rail Baltica" projekto įgyvendinimo pasiekimai ir iššūkiai, su kuriais susiduria Baltijos valstybės. Kalbėta apie galimybes plėsti bendradarbiavimą su PKP nariais: „PKP PLK", „PKP Cargo", „PKP Intercity".

„Matome perspektyvų mūsų geležinkelių bendradarbiavimą su Lenkijos geležinkeliais, ypač vystant tarpkontinentinius vežimus iš Kinijos į Europos Sąjungą. Savo partneriams galime pasiūlyti puikias galimybes perkrauti krovinius tarp 1435 mm ir 1520 mm vėžių, kompleksines ekspedijavimo paslaugas nuo krovinio paėmimo iki pristatymo į galutinę vietą. Siekdami dar efektyvesnio  dvišalio bendradarbiavimo, planuojame įsteigti atstovybę Lenkijoje", – teigia „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Pasak bendrovės vadovo, netrukus veiklą pradėsianti atstovybė dar labiau sustiprins įmonės pozicijas Lenkijos rinkoje ir padės efektyviau plėtoti tranzitą į kitas Europos Sąjungos šalių rinkas.

Susitikime kalbėta ir apie bendros PKP ir „Lietuvos geležinkelių" darbo grupės sukūrimą. Šalių nuomone, grupės veikla būtų ypač naudinga siekiant aktyvesnio komunikavimo ir bendradarbiavimo vystant abiejų šalių geležinkelių infrastruktūrą, bendros pozicijos suderinimo dirbant su tarptautinėmis geležinkelių transporto organizacijomis bei Europos Komisija.

2017-10-16