Archyvas

Siekiama stiprinti bendradarbiavimą su Baltarusija

Lapkričio 30 d. Minske (Baltarusija) vyko Lietuvos ambasados Baltarusijoje ir AB „Lietuvos geležinkeliai" organizuotas forumas „Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo stiprinimas transporto ir logistikos srityje".

Forumo dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Minske Linas Linkevičius, renginį vedė Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Vytautas Naudužas.  Renginys pritraukė daugiau nei 80 dalyvių: verslininkų, Lietuvos ir Baltarusijos transporto, logistikos srities įmonių bei didžiausių Baltarusijos krovinių siuntėjų vadovų, abiejų šalių diplomatų, muitinės tarnybų atstovų.

Pagrindinis forumo tikslas - pristatyti AB „Lietuvos geležinkeliai" teikiamas paslaugas, vykdomus projektus, aptarti pagrindines problemas, krovinių apimčių išlaikymo ir naujų srautų pritraukimo galimybes. Ypatingas dėmesys skirtas sėkmingai vystomiems intermodaliniams projektams, tokiems kaip „Viking train", „Saulė", „Merkurijus", „Šeštokai Express" bei Lietuvoje plėtojamiems logistikos centrams.

Renginio pabaigoje pasirašytas ketinimų protokolas. Šalys sutarė bendradarbiauti plėtojant krovinių srautus tarp Baltarusijos ir Lietuvos bei toliau vystant vežimus į Skandinavijos šalis, Ukrainą, Turkiją, taip pat Balkanų pusiasalio, Artimųjų Rytų ir Kaukazo regionų valstybes.

Tikimasi, kad forumas pasitarnaus ieškant galimybių ne tik išlaikyti, bet ir toliau plėtoti abipusiai naudingą Lietuvos ir Baltarusijos transporto sektorių bendradarbiavimą.

 

Krovinių vežimo direkcijos informacija

2014-03-13