Archyvas

„Lietuvos geležinkeliai", atsižvelgdami į Nacionaliniam saugumui svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos ir Konkurencijos tarybos rekomendacijas, iš dalies pirkimų pašalino bendroves „Skinest Baltija" ir „Askita". Nustatyta, jog šių bendrovių veiksmai galėjo būti derinami ir koordinuojami tarpusavyje.

„Lietuvos geležinkeliams" kilo įtarimų, jog bendrovės veikia koordinuotai – tas pats darbuotojas trumpu laiko intervalu redaguoja bei teikia konkurso dokumentus, abu tiekėjai turi ar turėjo bendrų darbuotojų, abu tiekėjai pateikia identišką produktų dokumentaciją, įvairiuose dokumentuose pastebimos vienodos klaidos ir t.t. Taip pat, abi bendrovės nepateikia vienodų prašomų dokumentų.

Konkurencijos taryba, kuri atsižvelgusi ir į Specialiųjų tyrimų tarnybos, ir į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pateiktą informaciją, savo išvadoje siūlė perkančiajai organizacijai „Lietuvos geležinkeliams", įvertinus reikšmingas šios situacijos aplinkybes, įvertinti tiekėjų šalinimo galimybę.

Nacionaliniam saugumui svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija rekomendavo bendrovei vykdyti Konkurencijos tarybos rekomendacijas ir tokius tiekėjus šalinti iš pirkimo Viešųjų pirkimų įstatymo 46 straipsnio 4 dalies 1 punkto pagrindu.

Abi bendrovės šalinamos iš pirkimų konkursų, kuriuose dalyvavo kartu – Bėgių kelio metalinių tvirtinimo detalių pirkimo, Iešminės produkcijos pirkimo, Bėgių kelio izoliuojančių detalių (amortizuojančiųjų) detalių pirkimo ir Medinių ir kietmedžio pabėgių pirkimo.

Atnaujinta 2019-06-14