Archyvas

Didžiausios geležinkelių grupės „Lietuvos geležinkelių" valdomoje bendrovėje „Gelsauga" pradedami svarbūs reorganizacijos procesai, kurie vykdomi siekiant efektyvaus grupės įmonių valdymo.

Tai yra tęstinis pokyčio procesas, kurio metu su „Gelsaugos" teikiamomis apsaugos paslaugomis susiję darbuotojai, turtas ir įsipareigojimai bus perkeliami į atskirą įmonę. Pažymima, jog visiems su apsaugos vykdymo funkcija susijusiems darbuotojams sąlygos nesikeis.

Seniau įmonė „Gelsauga" ją valdančiai „Lietuvos geležinkelių" bendrovei teikė valymo ir pastatų priežiūros paslaugas. Tačiau siekiant susitelkti į su geležinkelių veikla tiesiogiai susijusias veiklas, šių paslaugų pirkimas iš seniau naudotų vidaus sandorių persikėlė į viešuosius pirkimus. Nuo 2019 m. pradžios šias paslaugas „Lietuvos geležinkeliams" jau teikia geriausią kainą pasiūlę konkurso dalyviai – toks žingsnis leidžia bendrovei sutaupyti apie 3 mln. eurų kasmet.

„Mūsų patirtis, kai viešųjų pirkimų būdu įsigijome valymo ir turto priežiūros paslaugas, rodo, jog siekis susikoncentruoti tik į mūsų tiesiogines veiklas, yra teisingas. Reikalingas paslaugas pirkdami rinkoje, gauname geriausią kainą ir lankstumą, kuris leidžia greičiau reaguoti į rinkos pokyčius", – sako „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Tuo tarpu konkurse „Lietuvos geležinkelių" grupei teikti apsaugos paslaugas geriausią kainą konkurse pasiūlė „Gelsauga", tad šią funkciją ir nuspręsta perkelti į atskirą įmonę – bus perkeliamas tik su apsaugos funkcijomis susiję darbuotojai, turtas ir įsipareigojimai.

„Lietuvos geležinkeliai", praėjusiais metais uždirbę rekordinį 54,8 mln. eurų pelną, siekia toliau gryninti veiklas, tad bus ieškoma efektyviausio sprendimo naujajai apsaugos bendrovei valdyti. Vykdant konsultacijas su ekspertais, bus sprendžiama ir dėl galimo šios bendrovės pardavimo.

Atnaujinta 2019-04-12