Archyvas

„Lietuvos geležinkeliai" ir Muitinės departamentas nuo šiol kur kas operatyviau keisis duomenimis, reikalingais efektyviai tirti ar užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms. Tai įtvirtinta nauja bendradarbiavimo sutartimi.

Iki šiol sudėtingos, biurokratinės, daugiausia raštu atliekamos procedūros apsunkindavo informacijos apsikeitimą. Savo ruožtu, tai kenkdavo siekiui efektyviau vykdyti nusikalstamų veikų prevenciją ir tyrimus.

Pagal penktadienį sudarytą bendradarbiavimo sutartį abi šalys sutarė duomenimis keistis operatyviau, naudojantis IT sprendimais.

„Siekiant užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms, ypač svarbu kuo greičiau gauti informaciją. Todėl sutarėme su Muitinės departamentu atsisakyti biurokratinių procedūrų ir keistis duomenimis operatyviau. Ateityje sieksime dar sustiprinti tiek technologines galimybes, tiek abipuses kompetencijas", - sutarties pasirašymo metu kalbėjo „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Sutartyje numatyti duomenys bus išimtinai naudojami įstatymų nustatyta tvarka, nusikalstamų veikų prevencijos, tyrimo, nustatymo ar patraukimo baudžiamojon atsakomybėn už jas tikslais. Šią informaciją taip pat numato Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatymas, Lietuvos Respublikos muitinės įstatymas ir Baudžiamojo proceso kodeksas.

„Džiaugiamės pasiekę konstruktyvų susitarimą su „Lietuvos geležinkelių" vadovais dėl efektyvesnio ir greitesnio keitimosi duomenimis apie krovinius, gabenamus geležinkelių transportu. Toks muitinės ir ūkio subjektų bendradarbiavimas bei duomenų mainai rizikos valdymo tikslams yra numatyti Europos Sąjungos muitinės kodekse. Tikiu, kad bendras muitininkų ir „Lietuvos geležinkelių" darbuotojų darbas valdant riziką taps stipriu įrankiu siekiant užkardyti į Lietuvą gabenamiems nelegaliems tabako produkcijos srautams, bei sudarys sąlygas spartesniam krovinių judėjimui" - teigė šiuo metu Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus funkcijas atliekantis generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis. 

Atnaujinta 2018-08-07