Archyvas

Siekdami vykdyti kontrabandos ir kitų nusikalstamų veikų bei teisės pažeidimų prevenciją geležinkelių transporte, „Lietuvos geležinkeliai" kartu su teisėsaugos institucijomis šią savaitę atliko bendrus reidus. Jų metu nustatyti kontrabandos gabenimo atvejai keleiviniuose ir krovininiuose traukiniuose.

Birželio 27 d., vykdydami prevencines priemones geležinkelio ruože Kyviškės–Kena, „Lietuvos geležinkelių" Saugumo skyriaus ir antrinės įmonės „Gelsauga" darbuotojai kartu su policijos atstovais nustatė, kad iš keleivinio traukinio Minskas–Vilnius išmesti baltos spalvos ryšuliai. Juose rasti 606 pakeliai kontrabandinių cigarečių „NZ" su baltarusiškomis banderolėmis. Tolimesnį tyrimą atlieka Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai.

Birželio 28 d. bendrovės darbuotojai kartu su  Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnais patikrino iš Baltarusijos per Lietuvą maršrutu Kena–Vaidotai–Radviliškis–Klaipėda į uostamiestį atvykusį krovininį traukinį. Juo buvo gabenamos į įmonės „Belaruskalij" vagonus pakrautos trąšos, kurios per Klaipėdos uostą turėjo pasiekti Venesuelą. 

Pasieniečiai kartu su Saugumo skyriaus ir „Gelsaugos" darbuotojais Birių krovinių terminale kontroliavo minėto krovinio iškrovimą per vagonų dugne esančius liukus. Iš vagono talpyklos byrant trąšoms pradėjo byrėti ir  juoda polietileno plėvele apvyniotos dėžės. Patikrinus 63 vagonus paaiškėjo, kad viename jų yra didelis kontrabandinių rūkalų krovinys.

Nustatyta, kad tarp trąšų Lietuvą pasiekė 100 dėžių  cigarečių „Fest" su baltarusiškomis banderolėmis, iš viso 49 980 pakelių. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais viršija 124 tūkst. eurų. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

 

Atnaujinta 2017-06-29