Archyvas

Birželio 14–16 dienomis „Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus Manto Bartuškos vadovaujama delegacija Astanoje dalyvavo Kazachstano geležinkelių – „Kazakhstan Temir Zholy" – organizuojamuose renginiuose.

„Lietuvos geležinkelių" vadovas susitiko su Kazachstano geležinkelių prezidentu Kanatu Alpysbaevu ir aptarė pagrindines bendradarbiavimo kryptis - tranzitinių konteinerinių traukinių iš Kinijos per Kazachstaną ir Lietuvą organizavimą, atnaujinti šaldytos produkcijos vežimą per Klaipėdą į Kazachstaną ir kitas Centrinės Azijos šalis.

„Lietuvos geležinkelių" delegacija taip pat dalyvavo Astanos ekonomikos forume (AEF), ketvirtajame Tarptautiniame transporto-logistikos verslo forume „Naujasis šilko kelias". Į forumą atvyko aukšti Kazachstano valdžios atstovai, įvairių šalių geležinkelių administracijų vadovai.

Šiame forume „Lietuvos geležinkelių" vadovas M. Bartuška perskaitė pranešimą „Naujasis šilko kelias": bendradarbiavo perspektyvos tarp Azijos ir Lietuvos". Pranešime jis akcentavo praktinį Lietuvos pasiregimą bei pilotinių projektų patirtį, organizuojant tranzitinius konteinerinius traukinius iš Kinijos per Lietuvą – Klaipėdos uostą ir Šeštokų stotį, keičiant geležinkelio vežę. Pristatytos Vilniaus ir Kauno intermodalinių terminalų galimybės.

AEF forume „Lietuvos geležinkelių" atstovai susitiko su Rusijos, Lenkijos geležinkelių vadovais, OTLK, „Eurosib", „Globalink", „Transkom", „Kazmortransflot" ir kitų įmonių atstovais.

„Lietuvos geležinkelių" delegacija kartu su Kazachstano, Gruzijos, Azerbajdžano, Ukrainos, Lenkijos ir kitų šalių geležinkelių administracijų vadovais, Kaspijos ir Juodosios jūrų uostų bei keltų linijų vadovai, Kinijos asocijuotų struktūrų atstovais dalyvavo ir Tarptautinio Transkaspijos transporto maršruto (TTTM) plėtros konferencijoje. Joje „Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojas, Krovinių vežimo direkcijos direktorius Egidijus Lazauskas perskaitė pranešimą „Krovinių vežimo koridorius tarp Baltijos, Juodosios ir Kaspijos jūrų". Jame pristatytos galimybės sujungti TTTM ir „Vikingo" paslaugas, vežant krovinius iš Kinijos į Šiaurės Europos šalis ir atgal.

Lietuvos bendrovės atstovai susitiko su „KTZ Express" prezidentu Diasu Iskakovu ir aptarė pilotinių tranzitinių konteineriniu traukinių organizavimo patirtį, reguliarių traukinių organizavimo perspektyvas ir bendradarbiavimo sąlygas.

Susitikime su „KTZ - Gruzovyje perevozki" prezidentu Oralkhanu Kulakovu aptartas Kazachstano anglies vežimas per Lietuvą, vagonų nuomos galimybės. Kalbėta apie galimą bendradarbiavimą modernizuojant Kazachstano geležinkelių manevrinių lokomotyvų parką.

Atnaujinta 2017-06-20