Archyvas

Kovo 17 d. Kaliningrade susitikę „Lietuvos geležinkelių" ir „Kaliningrado geležinkelių" vadovai aptarė praėjusių metų rezultatus bei planus dėl aktyvesnio bendradarbiavimo.

Daugiausia dėmesio skirta naujoms galimybėms transporto ir logistikos srityje bei konkurencingų sąlygų krovinių siuntėjams sukūrimui. Vienas iš aptartų perspektyvių projektų – vežti automobilių detales geležinkeliu iš Pietryčių Azijos į Kaliningradą per Baltarusiją ir Lietuvą.

Susitikime aptarti tranzitinių krovinių vežimai ir galimybės juos didinti. Taip pat kalbėta apie pilotinį projektą – konteinerių vežimas maršrutu Kaliningradas–Vilnius–Minskas–Centrinė Rusija.

„Lietuvos geležinkeliams" Kaliningrado sritis – viena svarbiausių krypčių esamiems ir naujiems kroviniams. Nepaisant to, kad anksčiau krovinių vežimo apimtys mažėjo, šių metų rezultatai džiugina. 2017 m. sausio–vasario mėnesiais tranzitas į Kaliningradą per Lietuvą padidėjo 14 proc. Manau, kad visos galimybės dar neišnaudotos", – sakė „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

„Kartu įgyvendinami projektai pernai leido įveikti neigiamą krovinių vežimo apimčių mažėjimo tendenciją. Pavyko išlaikyti apimtis ankstesnių metų lygyje", – kalbėjo „Kaliningrado geležinkelių" vadovas Viktor Golomolzin.

Susitikimo metu pasirašytas protokolas dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Kitas pasitarimas ir tarpinių rezultatų aptarimas numatytas šių metų antroje pusėje Vilniuje.

 

 

 

 

Atnaujinta 2017-03-20