Archyvas

Kovo 6 d. „Lietuvos geležinkeliai" ir „DB Cargo" įmonė Lenkijoje „DB Cargo Rail Polska" pasirašė tarptautinių krovinių vežimo geležinkeliais per Lenkijos ir Lietuvos valstybinę sieną organizavimo sutartį, kuri užtikrins efektyvų bendradarbiavimą vežant krovinius tiek tarp Lenkijos ir Lietuvos, tiek kitais maršrutais.

Pagal šią sutartį „Lietuvos geležinkeliai" su savo lokomotyvu atvyks į Trakiškes Lenkijoje, naudojantis Lenkijos geležinkelių infrastruktūra. Kitu etapu planuojama vykti iki Varšuvos ar dar toliau iki pagrindinių Europos uostų – Hamburgo, Roterdamo ar kt.

„DB Cargo" yra svarbus mūsų partneris. Mus sieja bendras tikslas – vežti krovinius saugiai, greitai ir patikimai. Sieksime apkrauti turimą infrastruktūrą kroviniais ir Klaipėdos uosto, ir ES rinkų kryptimis", – sakė „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

„Tikimės abipusio naudingo bendradarbiavimo didinant krovinių vežimo apimtis Lietuvos kryptimi", – sakė „DB Cargo Rail Polska" valdybos pirmininkas Marek Staszek.

Sutarties pasirašymo metu aptarta ir kiti bendrai organizuojami  projektai – trąšų ir rapsų aliejaus vežimai, intermodaliniai traukiniai tarp Kinijos ir Europos ir kt.

„DB Cargo Rail Polska" yra tarp pirmaujančių krovinių vežimų geležinkelių operatorių Europoje. Bendrovė priklauso Vokietijos transporto ir logistikos milžinui „Deutsche Bahn". „DB Cargo Rail Polska" per praeitus metus vežė 57,5 mln. tonų įvairių krovinių. „DB Cargo Rail Polska" traukos riedmenų parką sudaro daugiau negu 250 lokomotyvų ir virš 4.000 vagonų.

 

Atnaujinta 2017-03-07