Archyvas

Kovo 1–3 dienomis Minske lankėsi „Lietuvos geležinkelių" Krovinių vežimo direkcijos direktorius ir jo vadovaujama komanda. Vizito tikslas – susitikti ir aptarti bendradarbiavimo perspektyvas su esamais bei potencialiais klientais dėl krovinių vežimo per Lietuvą Klaipėdos uosto ir kitomis kryptimis.

„Mes suinteresuoti, kad Baltarusija savo eksportuojamą produkciją vežtų geležinkeliais per Lietuvos teritoriją. Norime ir toliau efektingai ir patikimai aptarnauti baltarusiškus krovinius. Ir toliau skirsime ypatingą dėmesį efektyvinant vežimų procesus per Lietuvos teritoriją, įskaitant ir Klaipėdos uostą. Visada siekiame pasiūlyti konkurencingas krovinių gabenimo ir papildomų transporto bei logistikos paslaugų sąlygas Baltarusijos ir kitiems krovinių siuntėjams. Keliame sau ambicingus tikslus ir visuomet stengėmės juos vykdyti. Siekiame būti modernia įmone, operatyviau ir efektyviau priiminėti svarbius sprendimus", – sakė Krovinių vežimo direkcijos direktorius Egidijus Lazauskas.

Pavyko dalykiškai aptarti bendradarbiavimo galimybes su „Bellesbupprom", kuri užsiima medienos perdirbimu, baldų gamyba bei celiuliozės pramonė. Kita kompanija – „Bellesexport" atsakinga už produkcijos eksportą, kuri šiais metais planuoja eksportuoti net iki 1,7 mln.  kub. m. medienos.

Nepamiršti ir esami, svarbūs „Lietuvos geležinkelių" klientai – „BNK" (Baltarusijos naftos kompanija) ir „MTZ" (Minsko traktorių gamykla). Su paminėtais klientais aptarti darbiniai klausimai. Tikimasi, kad baltarusiški naftos produktai ir toliau važiuos geležinkeliais į Klaipėdos jūrų uostą. Minsko traktorių gamykla šiemet planuoja 20 proc. padidinti produkcijos vežimus. Gamykla naudojasi intermodaliniu traukiniu „Viking train" paslaugomis.

Baltarusija išlieka pagrindinė „Lietuvos geležinkelių" partnerė. Tarp Lietuvos ir Baltarusijos pernai pervežta 17,37 mln. tonų krovinių, arba net 36 proc. viso kiekio. 2016 metais, palyginti su 2015-aisiais, krovinių vežimas tarp Baltarusijos ir Lietuvos padidėjo 5,9 proc. Šiemet teigiamos tendencijos išliko. Sausį, palyginti su praėjusių metų sausiu, krovinių tarp Lietuvos ir Baltarusijos gabenta 2,9 proc. daugiau – iš viso 1,4 mln. tonų.

Atnaujinta 2017-03-06