Archyvas

Nuo 2016 m. gruodžio 11 dienos įsigalioja naujas AB „Lietuvos geležinkeliai" keleivinių traukinių eismo grafikas 2016-2017 metams.

Keleivinių traukinių eismo tvarkaraštis sudaromas vadovaujantis ankstesnių metų pervežtų keleivių statistika, atsižvelgiama į daugumos žmonių pageidavimus, pasiūlymus, keleivių apklausų rezultatus bei technines sąlygas ir eismo organizavimo galimybes.

Keleiviai, važiuojantys maršrutu Vilnius–Klaipėda–Vilnius, nuo šiol mėgausis trumpesnėmis kelionėmis. Perskaičiuotas eigos laikas bei sutrumpinta traukinio stovėjimo trukmė, skirta keleivių įlaipinimui ir išlaipinimui stotyse. Dėl šių pakeitimų kelionė tarp Vilniaus ir Klaipėdos užtruks nuo 3.44 val. iki 4.12 val.

Keliautojų patogumui maršrutų Vilnius–Klaipėda–Vilnius ir Vilnius–Kaunas–Vilnius išvykimo laikas iš pradinių stočių nustatytas 5, 10, 15 minučių tikslumu. Taip pat atsižvelgiant į keleivių prašymus traukinys Klaipėda–Vilnius (išvykimas iš Klaipėdos 10.30 val.) stos Plungėje ir Telšiuose. Traukiniai Vilnius–Klaipėda (išvykimas iš Vilniaus 6.50 val.) ir Klaipėda–Vilnius (išvykimas iš Klaipėdos 16.05 val.) stos Girulių stotyje tik vasaros sezono metu.

Savaitgaliais padaugėja keleivių, važiuojančių maršrutu Vilnius–Šiauliai–Vilnius, todėl siekiant užtikrinti jų pervežimą savaitgaliais ir šventinėmis dienomis, padidintas traukinių kursavimo tarp šių miestų dažnis. Papildomi traukiniai penktadieniais iš Vilniaus išvyks 17.10 val., iš Šiaulių – 20.20 val. Traukiniai šeštadieniais iš sostinės išvyks 7.20 val., iš Šiaulių – 13.25 val. bei sekmadieniais traukiniai iš Vilniaus kelionę pradės 14.15 val., o atgal pajudės – 17.25 val.

Geros žinios ir tiems keleiviams, kurie keliauja maršrutu Kaunas–Marijampolė, kuriame taip pat pradės kursuoti papildoma pora traukinių.

Plačiau apie šiuos ir kitus tvarkaraščių pakeitimus galima sužinoti AB „Lietuvos geležinkeliai" interneto svetainės www.traukiniobilietas.lt skiltyje Tvarkaraščiai.

Atsižvelgdami į daugumos keleivių pageidavimus, stebėdami rinkos tendencijas kuriame traukinių tvarkaraščius ir naujas paslaugas. To pasekmė -  kelerius pastaruosius metus tendencingas keleivių, važiuojančių geležinkelių transportu, skaičiaus augimas (2016 m. pervežta apie 4 proc. daugiau keleivių nei 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu). Tikimės, kad šie pakeitimai, kurie įsigalios nuo gruodžio 11 d., keleiviams padės kelionės tikslą pasiekti greičiau ir patogiau. Teigė AB „Lietuvos geležinkeliai" atstovas Domas Jurevičius.

 

Komunikacijos sektoriaus inf., [email protected], 8 5 269 20 58

Atnaujinta 2016-12-07