Archyvas

Lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis AB „Lietuvos geležinkeliai" lankėsi DB Cargo AG valdybos pirmininko Dr. Jürgen Wilder vadovaujama delegacija.

„DB Cargo" atstovai „Lietuvos geležinkelius" mato kaip svarbiausius partnerius Pabaltijo regione. Teko ne kartą įsitikinti „Lietuvos geležinkelių" teikiamų  paslaugų kokybe, ypač puikiai vertiname  traukinių iš Kinijos į Vokietiją ir iš Vokietijos į Kiniją tranzitu per Lietuvą organizavimą. Tikimės ilgalaikio abipusiai naudingo bendradarbiavimo ir naujų plėtros krypčių",– teigė DB Cargo AG valdybos pirmininkas  Dr. Jürgen Wilder.

Susitikimo metu pagrindinis dėmesys skirtas konteinerinių traukinių tarp Europos ir Kinijos per Lietuvą organizavimui. Šalys taip pat aptarė bendradarbiavimo galimybes aptarnauti Lietuvos eksportuotojus į ES šalis geležinkelio transportu, puspriekabių vežimo galimybes tam skirtais vagonais, bendro vagonų naudojimo koncepciją, vieningo elektroninio dokumento įgyvendinimo galimybes.

„Vokietijos partneriams iš savo pusės pasiūlėme ir toliau deriname atitinkamą susitarimą dėl traukinių apsikeitimo tarp Lenkijos ir Lietuvos. Tai būtų vykdoma pariteto principu, t.y. pusę traukinių mes su savo lokomotyvais atvyktume perimti į Lenkijos pasienio stotį Trakiškėse, o kitą pusę traukinių DB Cargo Polska atgabentų iki Lietuvos pasienio stoties Mockavos",– komentavo AB „Lietuvos geležinkeliai" Krovinių direkcijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Stasiūnas."

DB Cargo AG Rytų regiono verslo vystymo viceprezidentas DB Cargo Russia generalinis direktorius Uwe Leuschner ypač akcentavo kelias bendradarbiavimo kryptis – traukiniais atvežtų automobilių užkėlimą ant puspriekabių ir  traukinių iš Kinijos tranzitu per Lietuvą organizavimą. Pasak jo, ypač vertinamas greitas perkrovimas  Šeštokuose, operatyvios  sienos  kirtimo procedūros Kenos geležinkelių stotyje. DB Cargo planuoja organizuoti 2–3 traukinių iš Kinijos į Vokietiją ir atgal važiavimą per savaitę.

„Savo partnerius iš Vokietijos informavome, jog po gegužės mėnesį atlikto bandomojo traukinio į Kiniją ir atgal esame visiškai pasirengę reguliarių traukinių aptarnavimui. Tikimės, kad šio tikslo pavyks kartu pasiekti jau nuo 2017 metų pradžios", – sakė Krovinių ekspedijavimo departamento direktorė  Rima Terminaitė.

Atnaujinta 2016-12-01