Archyvas

2016-09-21 AB „Lietuvos geležinkeliai" delegacija, vadovaujama Stasio Dailydkos, lankėsi Kinijos Guangdongo provincijoje, kur su Kinijos transporto milžine – kompanija „Sinotrans" – aptarė bendradarbiavimo, organizuojant krovinių iš šios provincijos į Europą vežimą konteineriniais traukiniais, galimybes.

Susitikime taip pat dalyvavo Guangdongo provincijos vicegubernatorius, Dongguano miesto, turinčio daugiau nei 8,5 mln. gyventojų, meras ir jo pavaduotojai. Susitikimo metu buvo aptarti bendradarbiavimo, organizuojant konteinerinių traukinių eismą iš šios lengvosios pramonės produkciją ir informacinių techhnologijų gaminius į Europą eksportuojančios provincijos, klausimai. Buvo tariamasi, kad konteineriniai traukiniai į Europą važiuotų per Lietuvą (iš šios provincijos galėtų būti organizuojami 5 pilni konteineriniai traukiniai per savaitę, iš kurių 1–2 – organizuojami per Lietuvą).

Tikimasi, kad krovinių vežimas iš Kinijos leistų dar efektyviau panaudoti geležinkelių infrastruktūrą ir visą Lietuvos transporto sistemą.

„Sinotrans" – ketvirta pagal dydį logistikos grupė pasaulyje ir didžiausia logistikos kompanija Kinijoje. Bendrovė teikia sandėliavimo, terminalines paslaugas, organizuoja pervežimus autotransportu ir gabenimus oru bei jūra, taip pat geležinkelių transportu.

Komunikacijos sektoriaus inf., [email protected], 8 5 269 20 58

Atnaujinta 2016-09-26