Archyvas

Balandžio 28 d. Kenos geležinkelio stotyje surengtos taktinės pratybos „Bendri veiksmai reaguojant į Specialiosios tranzito schemos ir Rusijos Federacijos karinio tranzito  pažeidimus Lietuvos Respublikos teritorijoje". Pratybose dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus ir Aviacijos rinktinių,  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato,  Viešojo saugumo tarnybos, Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centro, Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento,  AB „Lietuvos geležinkeliai" ir UAB ,,Gelsauga"  atstovai.

Pagal pratybų legendą, į Kenos geležinkelio stotį atvyksta tranzitinis keleivinis traukinys su 30 Rusijos Federacijos karinės komandos karių. Jie nevykdo teisėtų Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų reikalavimų, kai kurie iš jų neteisėtai pasišalina iš traukinio, siekdami patekti į Lietuvos Respublikos teritoriją, o taip pat vykdo kitus priešiškus veiksmus.

Pratybose buvo panaudotos gausios nurodytų institucijų pajėgos bei turimos techninės priemonės: specialūs tarnybiniai automobiliai, sraigtasparnis, tarnybiniai šunys, ašarinės dujos, vieningoji pajėgų valdymo sistema bei kitos stebėjimo ir kontrolės priemonės.

Į šias pratybas aktyviai įsijungė AB „Lietuvos geležinkeliai" ir jos antrinės bendrovės atstovai: pratyboms buvo skirtas keleivinio traukinio vagonas, UAB "Gelsauga" darbuotojai, panaudodami tarnybinius šunis, vykdė pažeidėjų paiešką bei geležinkelio stoties teritorijos apsaugą, Vidaus administravimo ir saugos departamento pareigūnai koordinavo veiksmus Taktinių pratybų štabo sudėtyje.

Tai jau ne pirmos taktinės pratybos Kenos geležinkelio stotyje, kuriose dalyvauja bendrovės atstovai. Tokio pobūdžio renginiai – puiki priemonė, leidžianti efektyviau užtikrinti saugumą geležinkeliuose, o taip pat sustiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir bendrų veiksmų koordinavimą.

 

Atnaujinta 2016-04-29