Archyvas

Lapkričio 27 dieną, Klaipėdoje vyko Kazachstano geležinkelių bendrovės inicijuotas apvalaus stalo diskusijų renginys, skirtas pristatyti Transkaspijos tarptautinio transporto maršruto (toliau – TTTM) galimybes.

TTTM projekto iniciatorius – Kazachstano geležinkelių prezidentas Askaras Maminas. TTTM driektųsi iš Kinijos per Kazachstaną, Kaspijos jūrą, Azerbaidžaną, Gruziją, Turkiją, Ukrainą ir toliau – į Europą. Projekto tikslas – skatinti Kaspijos regiono šalių tranzito potencialą vežant krovinius tarp Azijos ir Europos bei plėsti verslo ryšius su Vakarų Europos ir Baltijos šalimis.

Apvalaus stalo renginiai jau vyko Kinijoje, Turkijoje ir Ukrainoje. TTTM pristatymas Lietuvoje – paskutinis iš šiuo metu numatytų projekto galimybių pristatymo renginių.  Planuojama, kad Klaipėdoje vyksiančioje apvalaus stalo diskusijoje dalyvaus geležinkelių, uostų bei logistikos bendrovių atstovai iš Kazachstano, Kinijos, Azerbaidžano, Gruzijos ir Lietuvos.

Be užsienio svečių renginyje sveikinimo žodį tars ir Susisiekimo ministerijos, AB „Lietuvos geležinkeliai", Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, miesto savivaldybės atstovai.

Primename, kad šių metų rugsėjį „Lietuvos geležinkeliai" Kazachstane atidarė savo atstovybę. Tokį sprendimą lėmė bendros ekonominės ir geopolitinės tendencijos pasaulyje. Tikimasi, kad tai leis bendrovei aktyviau dirbti milžiniškoje Azijos–Europos pervežimų rinkoje, kurti naujus bei vystyti jau egzistuojančius ir veikiančius bendrovės produktus.

„Kazachstano Respublika yra svarbiausia Lietuvos geležinkelių partnerė Vidurio Azijoje. Jau šešerius metus stebime nuosekliai augančios tarptautinės prekybos tarp mūsų valstybių apimtis. Esu tikras, kad atstovybės atidarymas Kazachstane leis dar aktyviau plėtoti krovinių pervežimus, vystyti logistikos centrus, konteinerinių traukinių projektus", – atidarymo metu rugsėjį teigė S. Dailydka.

2014 metais tarp Lietuvos ir Kazachstano pervežta apie 803 tūkst. tonų krovinių arba 25,5 proc. daugiau 2013-aisiais. Daugiausia gabenta mineralinių, naftos ir maisto produktų.

 

 

Atnaujinta 2015-11-27