Archyvas

Gruodžio 6 d. Minske (Baltarusija) vyko seminaras, kurio pagrindinis tikslas buvo pristatyti Lietuvos transporto ir logistikos sektoriaus galimybes Baltarusijoje dirbantiems Kinijos verslininkams. Renginį organizavo Lietuvos ambasada, bendradarbiaudama su Kinijos ambasada bei AB „Lietuvos geležinkeliai" atstovybe Baltarusijoje.

Seminare dalyvavo ir apie bendradarbiavimo patirtį bei jos plėtros perspektyvas diskutavo daugiau kaip 60 dalyvių, tarp jų daugiau kaip dvidešimties Baltarusijoje įsikūrusių Kinijos kompanijų atstovybių vadovai, Kinijos ambasados Baltarusijoje, Baltarusijos geležinkelių ir stambiausių transporto ir logistikos kompanijų vadovai, Lietuvos transporto ir logistikos sektorių įmonių ir verslo asociacijų atstovai.

Baltarusijoje dirbantys Kinijos verslininkai jau dabar noriai naudojasi Lietuvos transportininkų – „Lietuvos geležinkelių", Klaipėdos uosto, transporto ir logistikos kompanijų - paslaugomis. Įsibėgėjant Minsko srityje kuriamo Baltarusijos – Kinijos pramonės parko projektui, kuriame per keletą metų gali iškilti iki 200 naujų Kinijos kapitalo pramonės įmonių, atsiveria naujos, dar platesnės bendradarbiavimo galimybės. Tikėtina, kad Kinijos verslininkai susidomės ir Baltarusijoje pagamintos produkcijos gabenimu į Vakarų Europą, pasinaudojant Lietuvos transporto infrastruktūra, bei galimybėmis kurtis Lietuvoje, siekiant iš Lietuvos dirbti ES rinkose. Kinijos verslas aktyviai domisi Lietuvoje įgyvendinamais infrastruktūros plėtros projektais.

Sutarta 2014 m. pavasarį surengti Baltarusijoje dirbančių Kinijos kompanijų atstovų vizitą Klaipėdoje.

Šiuo metu yra pasirašyta sutartis su vienu iš didžiausiu Kinijos ekspeditoriumi kompanija "Sinotrans". Gruodžio mėnesį yra laukiama pirma konteinerių siunta į Klaipėdos uostą, kurį toliau keliaus geležinkeliu į Baltarusiją. Taip pat derinamos bendradarbiavimo sutarties sąlygos su COSCO laivybos linijos agentais Lietuvoje kompanija "Nurminen Maritime".

Atnaujinta 2014-02-27