Archyvas

Apdovanojo už investiciją į žmogų

AB „Lietuvos geležinkeliai" įvertinta už rūpinimąsi darbuotojų gerove, pastangas kuriant patrauklias darbo sąlygas bei investicijas į darbuotojų tobulėjimą – 2012 m. vasario 7 d. Seime vykusios tarptautinės konferencijos „Socialinė rinkos ekonomika – atsakymas į pasaulinę finansinę ir ekonominę krizę" bendrovei įteiktas apdovanojimas „Gausos žuvis".

Konferenciją organizavo Konrado Adenauerio fondas, Lietuvos socialios rinkos plėtros institutas bei interneto dienraštis „Bernardinai.lt". Konrado Adenauerio fondas – tai krikščioniškosios demokratijos pakraipos politinis paramos fondas, turintis savo atstovybes 12 pasaulio šalių ir tarptautiniu mastu remiantis laisvos teisinės valstybės demokratines vertybes, žmonių ir piliečių teises, rinkos ekonomiką, atsakingą visuomenei. Apdovanojimas „Gausos žuvis" siejasi su pirmųjų krikščionių simbolių žuvimi.

Konferencijos organizatoriai įsitikinę, kad socialinės rinkos modelis, susiformavęs Vokietijoje, galėtų tikti ir kitose šalyse, įveikiant finansinę ir ekonominę krizę. Konferencijoje pristatyta Vokietijos ekonominė ir socialinė patirtis, diskutuota apie socialinės partnerystės stiprėjimą Lietuvoje.

Kaip sakė konferencijoje dalyvavęs Plėtros departamento direktorius Virgilijus Jastremskas, AB „Lietuvos geležinkeliai"  verta šio apdovanojimo už incvesticijas į žmogų dėl to, kad bendrovėje didžioji dalis socialinių klausimų yra išspręsta darbdaviui tariantis su profesinėmis sąjungomis. V. Jastremskas priminė 2009 m., kai sumažėjus darbo apimtis siekiant sumažinti ekonominės finansinės krizės padarinius buvo priimtas sprendimas nemažinti bendrovės darbuotojų skaičiaus, o sumažinti kintamąją atlyginimo dalį. „Vokietijoje krizės metu darbdaviai taip pat laikėsi nuostatos neatleisti darbuotojų, išsaugoti darbo vietas. Tiesa, Vokietijos Vyriausybė darbdavius buvo atleidusi nuo tam tikrų socialinių mokesčių". Anot V. Jastremsko, ši konferencija – galimybė pasitikrinti savo vertybes, o joje įteiktas apdovanojimas – „Gausos žuvis" – tai įrodymas, kad einame teisingu kelių – siekiame gerų bendrovės veiklos rezultatų nepalikdami nuošalyje socialinių reikalų, atsižvelgdami į bendrovės darbuotojų poreikius ir interesus.

 

Bendrojo skyriaus inf. 

Atnaujinta 2014-03-17