Archyvas

Ketinama perdengti Vilniaus geležinkelio stoties peronus

Vasario 8 d., Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus ir AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka pasirašė ketinimų protokolą dėl Vilniaus geležinkelio stoties peronų perdengimo projekto įgyvendinimo.

Šalių bendras tikslas – bendradarbiauti, siekiant, kad savivaldybė parengtų Vilniaus geležinkelio stoties peronų perdengimo ir stoties prieigų sutvarkymo projekto, kurio tikslas – sutvarkyti Vilniaus geležinkelio stoties rajoną, teritorijų planavimo ir kitus reikalingus dokumentus. Projektas turi užtikrinti geresnį susisiekimą tarp Naujamiesčio ir Naujininkų rajonų Vilniuje ir paskatinti geresnę Naujininkų seniūnijos integraciją. Jis apimtų kompleksinį Vilniaus geležinkelio stoties rajono sutvarkymą, spręstų automobilių stovėjimo bei Vilniaus geležinkelio stoties aptarnavimo viešuoju transportu klausimus.

„Šiandien istorinis momentas - tai didelio ir labai reikalingo Vilniaus miestui projekto pradžių pradžia, - sakė vicemeras J. Pinskus. – Vilniaus geležinkelio stoties perdanga galėtų sujungti Vilniaus senamiestį su Naujininkų mikrorajonu, o ant jos galėtų įsikurti labai daug naudingų objektų, tokių, kaip prekybos centras, automobilių stovėjimo aikštelė ar įvairūs biurai".

Vicemero teigimu, tokiame perdangos plote, koks yra planuojamas, galėtų atsirasti net futbolo stadionas, kuriame būtų iki 12 tūkst. sėdimų vietų.

„Mūsų tikslas - kad Vilniaus keleivių rūmai būtų gyvesni ir praktiškesni, atsirastų daugiau keleivių. Geležinkeliams šis projektas būtų geras stimulas aktyvinti savo infrastruktūrą ir ją efektyviau išnaudoti", - tvirtino AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka.

Nors nei viena iš Šalių neįsipareigoja skirti finansavimo projekto įgyvendinimui, skaičiuojama, kad tokio projekto vertė galėtų siekti apie 500 mln. Lt. Projekto finansavimo klausimus žadama spręsti atskirais susitarimais projekto įgyvendinimo metu.

Šiuo metu jau yra sukurta darbo grupė, sudaryta iš Vilniaus savivaldybės ir AB „Lietuvos geležinkeliai" specialistų, kuri tarsis projekto parengimo ir įgyvendinimo klausimais.

 

Vidmantas Gudas

AB „Lietuvos geležinkeliai"

Vidaus administravimo ir saugos departamento

Bendrojo skyriaus

vyresnysis specialistas

Tel.: 8 5 269 30 29

El. paštas: [email protected]

Atnaujinta 2014-03-17