Archyvas

Baltarusiai kroviniams vežti renkasi „Lietuvos geležinkelius"

Vasario 14-15 dienomis Baranovičiuose (Baltarusija) vykusiame dvišaliame Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių vadovų susitikime buvo aptartos keleivių ir krovinių vežimo perspektyvos.  

„Baltarusijos geležinkeliai" yra svarbiausi AB „Lietuvos geležinkeliai" partneriai krovinių vežimo srityje. Lietuvos ir Baltarusijos valstybių sieną kasdien kerta vidutiniškai 28 poros prekinių traukinių. Daugiausia vežama cheminių ir mineralinių trąšų bei naftos ir jos gaminių. Didžioji dalis krovinių iš Baltarusijos geležinkeliais gabenama Klaipėdos kryptimi. Iš Klaipėdos uosto ypač daug krovinių gabenama konteineriniu traukinių „Vikingas". Palyginti su 2010 m. pernai šiuo traukinių vežta 58,5 tūkst. konteinerių, arba 130 proc. daugiau negu užpernai.

Iš viso pernai geležinkeliais Lietuvos/Baltarusijos kryptimis gabenta 14,1 mln. t krovinių. Palyginti su 2010 m. krovinių vežimo mastai tarp Lietuvos ir Baltarusijos pernai padidėjo 37 proc. Tai rekordinis rodiklis per visą Lietuvos ir Baltarusijos ekonominio bendradarbiavimo laikotarpį.

Gražių bendradarbiavimo rezultatų pasiekta ir keleivių vežimo srityje. Pernai, palydinti su 2010 m., traukiniais maršrutu Vilnius–Minskas keleivių važiavo 53 proc. daugiau. Iš viso šiuo maršrutu 2011 m. vežta 188,1 tūkst. keleivių. Šiuo metu tarp Vilniaus ir Minsko per dieną važiuoja po du traukinius. Keleiviai renkasi traukinius, žinodami, jog kelionė iš Vilniaus į Minską traukiniu nuo 2011 m. birželio 1 d. trunka nebe 3 val. 51 min., o 3 val. Tai AB „Lietuvos geležinkeliai" ir „Baltarusijos geležinkelių" bendradarbiavimo rezultatas. Sutrumpinti kelionę pavyko pritaikius organizacines ir technines priemones, įgyvendinant greitojo susisiekimo traukiniais tarp Vilniaus ir Minsko projektą.  Artimiausiuose planuose yra geležinkelio atkarpos tarp Naujosios Vilnios ir Molodečno elektrifikacija. Šiuo metu rengiamas šios atkarpos elektrifikavimo projektas. Planuojama, kad 2015 m. tarp Vilniaus ir Minsko bus galima leisti elektrinius dviaukščius traukinius, o  kelionė sutrumpės iki 2 val.

 

Bendrojo skyriaus informacija

Atnaujinta 2014-03-17