Archyvas

Vyko geležinkelio eismo įvykio likvidavimo pratybos

Spalio 4 d. Kalvarijos geležinkelio stoties (Marijampolės apskr.) teritorijoje vyko bendros ugniagesių gelbėtojų ir geležinkelininkų pratybos. Jose dalyvavo Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir Kauno pagalbinio traukinio ugniagesiai bei Lenkijos Respublikos Suvalkų vaivadijos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Renginio scenarijus: Kalvarijos geležinkelio stoties kelyje Nr. 4 vykdant manevravimo darbus įvyko geležinkelio cisternos su dyzelinu ir platformos pakrautos statinėmis su natrio hidroksidu susidūrimas. Cisterna po susidūrimo nuriedėjo nuo bėgių, atsitrenkė į rampos konstrukcijas ir užsidegė. Statinės nuo platformos išsibarstė ant greta esančios rampos. Yra nukentėjusiųjų. 

Gaisrą gesino Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir Kauno pagalbinio traukinio ugniagesiai. Incidentą su cheminėmis medžiagomis likvidavo Suvalkų vaivadijos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

AB „Lietuvos geležinkeliai" Vidaus administravimo ir saugos departamento direktoriaus Vaclovo Zabarausko teigimu, tokio tipo pratybos yra labai naudingos, kadangi leidžia ne tik stebėti bei analizuoti tarnybų bendrai vykdomus geležinkelio įvykio padarinių likvidavimo veiksmus, bet ir matyti turimos technikos privalumus bei trūkumus.

„Tenka pripažinti, kad geležinkeliai – pavojingas objektas, todėl saugumą užtikrinti įmanoma tik dirbant koordinuotai, bendromis pajėgomis ir pastangomis", - teigė V. Zabarauskas.

Tokio tipo pratybos organizuojamos remiantis AB „Lietuvos geležinkeliai" ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos bendradarbiavimo sutartimi. Jos organizuojamos įvairiuose šalies regionuose 1–2 kartus per metus nuo 2009 m.

Spalio 4 d. vykusios pratybos išskirtinės tuo, kad pirmą kartą likviduojant geležinkelio eismo padarinius bendradarbiavo tarptautinės pajėgos. Tokiu būdu siekta prisidėti ir prie Lietuvos-Lenkijos santykių gerinimo.

 

Vidaus ir išorės viešųjų ryšių sektoriaus informacija

8 5 269 30 29

Atnaujinta 2014-03-13