Archyvas

Kinijos statybų milžinė domisi investavimo galimybėmis AB „Lietuvos geležinkeliai" logistikos centruose

Rugsėjo 23 d. viena didžiausių Kinijos transporto infrastruktūros projektavimo ir statybų įmonė „China Communications Construction Company Ltd." (CCCC), kurios apyvarta siekia maždaug 50 mlrd. JAV dolerių per metus, ir jos tarptautines investicijas vykdanti įmonė „CCCC International Holding Limited" lankėsi AB „Lietuvos geležinkeliai". Šių įmonių atstovams pristatyti svarbiausi investiciniai projektai, kuriuos įgyvendina AB „Lietuvos geležinkeliai": Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešieji logistikos centrai bei Šeštokų biriųjų krovinių terminalas.

Kinijos delegaciją labiausiai domino investicijos į AB „Lietuvos geležinkeliai" kartu su Vilniaus miesto savivaldybe įsteigtą VšĮ „Vilniaus logistikos parkas". „CCCC International Holding Limited" susidomėjo galimybėmis tapti šios įstaigos dalininke ir teikti pagalba pritraukiant daugiau investicijų iš Kinijos. Pasak įmonės atstovų, Kinijoje daug bendrovių ieško, kur Europos Sąjungos (ES) teritorijoje galėtų statyti įvairios produkcijos surinkimo (iš Kinijoje pagamintų komponentų) gamyklas ir daryti jos paskirstymą po visą ES.

Susidomėjimo sulaukė ir planuojamas sausumos intermodalinis terminalas Klaipėdoje, į kurį, pasak svečių, jie taip pat būtų linkę investuoti, kadangi Kinijos krovinių Lietuvoje yra santykinai labai mažai, palyginus su kitomis ES valstybėmis ir jie čia dar įžvelgia nemenkų vystymosi galimybių. Toks sausumos terminalas galėtų būti naudojamas konteinerių, kurie atkeliautų iš Kinijos geležinkeliais, sandėliavimui ir paskirstymui po likusią ES per Klaipėdos uostą.

AB „Lietuvos geležinkeliai" steigia tris viešuosius logistikos centrus – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Skaičiuojama, kad šie centrai leis pritraukti daugiau krovinių, atvers naujų galimybių verslui, leis teikti įvairesnių paslaugų bei sukurs papildomų darbo vietų. Vilniaus ir Kauno logistikos centruose jau pradėti statyti intermodaliniai terminalai.

Atnaujinta 2014-03-13