Archyvas

Konteinerinis traukinys „Baltijos vėjas" išvyko į Kazachstaną 

Rugsėjo 26 d. pirmą kartą iš Panerių geležinkelio stoties į Kostanajaus miestą Kazachstane išvyko konteinerinis traukinys „Baltijos vėjas". Galutinį kelionės tikslą traukinys, gabenantis „Peugeot" automobilių detales, pasieks per savaitę. Planuojama, kad pakrautas traukinys iš Lietuvos važiuos du kartus per mėnesį.

„Baltijos vėjas" – jau šeštasis per Lietuvos teritoriją vystomas konteinerinio traukinio projektas. Planuojama, kad ateityje jis galėtų vykti kartą per savaitę ir gabenti daugiau įvairių pramonės šakų gaminių. Traukinio „Baltijos vėjas" operatorė – UAB „Hoptrans Projects", platformų ir konteinerių savininkė – Rusijos įmonė „Trankonteiner", krovinio siuntėja – UAB „Autoverslas". Kartu su šiomis bendrovėmis prie „Baltijos vėjo" projekto prisidėjo bendrovės „Unico Logistics",„Kedentransservis" ir „Lietuvos geležinkeliai".

AB „Lietuvos geležinkeliai" toliau plėtoja ir kitus su intermodaliniais pervežimais susijusius projektus – konteinerinius traukinius „Viking Train", „Saulė", „Merkurijus", „Vilnius Shuttle" ir „Šeštokai Express".

Atnaujinta 2014-03-13