Archyvas

Aptartos bendradarbiavimo galimybės su Vokietijos įmone „DB Schenker Rail AG" 

Spalio 1 d. Vilniuje vyko AB „Lietuvos geležinkeliai" ir Vokietijos įmonės „DB Schenker Rail AG" vadovybių susitikimas. Pagrindinis užsienio delegacijos vizito tikslas – formuoti krovinių vežimo srautus iš ES į rytų šalis, vystyti logistikos bei kitus abipusiai naudingus ir įdomius projektus geležinkelių transporto srityje.

Susitikimo metu svečiams pristatytos prioritetinės AB „Lietuvos geležinkeliai" veiklos sritys, strateginiai tikslai ir projektai, konteinerinių traukinių maršrutai, krovinių gabenimo srautai bei apimtys, viešųjų logistikos centrų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje projektai.

AB „Lietuvos geležinkeliai" ir „DB Schenker Rail AG" atstovai aptarė bendradarbiavimo galimybes bendrus krovinių srautus iš Baltarusijos gabenti į Rusiją, Kazachstaną. Vokietijos delegacijai aktualūs buvo ir lokomotyvų įsigijimo klausimai – šiuo metu bendrovė aktyviai plečiasi Rytų Europos regione – Rumunijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje, todėl aprūpinti šiuos regionus kokybiškais lokomotyvais ypač svarbu. AB „Lietuvos geležinkeliai" antrinė įmonė „Vilniaus lokomotyvų remonto depas" gamina lokomotyvus bei parduoda Rusijos, Estijos rinkoms.

Šių metų birželį tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje „Transport Logistic 2013" AB „Lietuvos geležinkeliai" su „DB Schenker Rail AG" pasirašės usitarimo memorandumą, kurio pagrindu sutarė skatinti esamą abipusiai naudingą partnerystę, susijusią su krovinių vežimu geležinkeliais į Lietuvą. 2011 m. AB „Lietuvos geležinkeliai" pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „DB Mobility Logistics" antrine įmone „DB Schenker RAil Polska S.A." dėl krovinių gabenimo per Lietuvos ir Lenkijos pasienį. Šiuo metu derinama krovinių ekspedijavimo sutartis.

Koncernui „DB Bahn AG" priklauso įmonė „DB Mobility Logistics", kuri yra suskirstyta į 9 verslo vienetus, susijusius su keleivių vežimu („DB Bahn"), krovinių gabenimu, integruotais logistikos sprendimais („DB Schenker"), infrastruktūra („DB Netze").

 „DB Schenker Rail AG" pajamos siekia 4,9 mlrd. eurų per metus, o darbuotojų skaičius – daugiau nei 31 tūkstantį. Visoje „DB Schenker" grupėje dirba apie 100 tūkst. darbuotojų iš 130 pasaulio šalių,  daugiausia iš jų – Rusijoje, Azijos ir Ramiojo vandenyno pakrantės šalyse.

Šiandien „DB Schenker" grupės pajamos siekia apie 20 mlrd. eurų per metus. Ji yra antra pagal dydį transporto ir logistikos bendrovė, teikianti integruotas logistikos ir ekspedijavimo paslaugas visame pasaulyje ir užima apie 20 proc. pasaulinės transporto ir logistikos rinkos.

Atnaujinta 2014-03-12