Archyvas

Geležinkelių muziejaus lauko ekspozicija jau laukia lankytojų 

Spalio 15 d. Vilniuje buvo oficialiai atidaryta Geležinkelių muziejaus lauko ekspozicija. Istorinių riedmenų ekspozicija išdėstyta 7100 m2 plote, buvusiame Vilniaus geležinkelio stoties „Skubos" kelyne, kurį sudaro keturi keliai ir bagažo rampa.

Lauko ekspozicija – tai keturi aklakeliai, ant kurių sustatyta 12 istorinės geležinkelių technikos eksponatų: kelio mašinos, vagonai, traukiniai, šilumvežiai ir senas garvežys. Šalia garvežio stovi hidraulinė (vandens) kolonėlė, pagaminta Kauno centrinėse dirbtuvėse 1938 m. Ant bagažo rampos eksponuojamos senos svarstyklės, vandens garo siurblys, vagono šildymo katilas, senas didelis kelininkų darbo instrumentas–muštuvas.

Ekspoziciją bus galima aplankyti jau nuo rytojaus, spalio 16 dienos. Ji lankoma tik su gidu, nuo antradienio iki šeštadienio, 11.00, 13.00 ir 15.00 valandomis. Daugiau informacijos ir registracija – Geležinkelių muziejaus telefonu 8(5)269 3741.

Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmų antrajame aukšte įsikūręs muziejus duris atvėrė 2011 m. birželio 1 d. Kas mėnesį jį aplanko daugiau nei 2000 lankytojų. Muziejų sudaro trys pagrindinės salės: informacijos (ekspozicijų), kultūrinė (parodų ir renginių) ir edukacinė (maketų). Daugiau kaip 800 eksponatų išdėstyti pagal temas: kelionės, ryšiai, kelio statyba, riedmenys, geležinkelių transporto signalizacija, statytojai ir darbuotojai.

Dalį eksponatų lankytojai gali pažinti interaktyviai. Pavyzdžiui, demonstruojant krivūlinio aparato ir iešmo perjungimo mechanizmo veikimą, lankytojai tampa „stoties budėtojais, iešmininkais", o iš pervažininko namelio vietinės baterijos telefonu gali susisiekti su „posto budinčiuoju".

Atnaujinta 2014-03-12