Archyvas

Europos geležinkelių agentūra paskelbė 2013 m. Europos šalių eismo saugos ataskaitą. Joje matyti, kad Lietuva padarė pažangą geležinkelių eismo saugos srityje. Pagal didelių eismo įvykių geležinkelių sektoriuje skaičių Lietuva per metus pakilo iš 12 į 8 vietą ir patenka į saugiausių Europos šalių dešimtuką.

Statistikos duomenimis, pernai Europos geležinkeliuose mažiausiai eismo įvykių užfiksuota Airijoje (3), daugiausia – Lenkijoje (328). Lietuvoje per metus tokių eismo įvykių buvo 24. Pagal šį rodiklį buvo lyginamos 28 Europos valstybės – visos Europos Sąjungos šalys, išskyrus Kiprą ir Maltą, kuriose nėra geležinkelių sistemos, taip pat Norvegija ir Šveicarija, savanoriškai dalyvaujančios Europos geležinkelių agentūros tyrimuose ir veikloje.

Tyrimai rodo, kad geležinkelių eismo sauga Lietuvoje tolygiai gerėja. Nuo 2010 m. 45 proc. sumažėjo eismo įvykių (nuo 44 eismo įvykių 2010 m. iki 24 įvykių 2013 m.), tiek pat sumažėjo ir žuvusiųjų geležinkelių eismo įvykiuose (nuo 31 žmogaus 2010 m. iki 17 žmonių 2013 m.). Be to, per minėtą laikotarpį beveik 47 proc. (nuo 15 iki 8) sumažėjo sunkiai sužeistų žmonių skaičius.

B „Lietuvos geležinkeliai" daug dėmesio skiria geležinkelių transporto eismo įvykių prevencijai, žmonių gyvybėms ir sveikatai išsaugoti. Pasitelkiamos techninės ir edukacines priemonės, šalia pavojingų pervažų pastatyti specialūs informaciniai stendai, įspėjantys pėsčiuosius ir vairuotojus apie jų kirtimo pavojus. Trisdešimt pervažų yra stebimos vaizdo kameromis. Geležinkelių muziejuje vykdomi edukaciniai projektai moksleiviams. Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai" savarankiškai bei bendradarbiaudama su pilietiškumą skatinančia asociacija „Novi Homines" organizuoja specialias akcijas, kurių metu ragina vairuotojus ir pėsčiuosius būti atsargius geležinkelio pervažose.

Bendrovės tikslas – nuolat žmonėms priminti saugaus elgesio principus, informuoti juos apie gresiančius pavojus bei skatinti būti itin atidžius geležinkelio prieigose.

 

Europos geležinkelių agentūros eismo saugos ataskaita pateikiama internete:

http://www.era.europa.eu/Document-Register/Pages/Overview-2013-Safety-Performance.aspx

 

 

Pagal Susisiekimo ministerijos inf.

Atnaujinta 2014-11-25