Archyvas

Dialogas su Lenkijos verslo pasauliu įgyja pagreitį

Rugsėjo 6 d. AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka ir bendrovės specialistai susitiko su Prekybos ir Investicijų skatinimo skyriaus prie Lenkijos Respublikos Ambasados Lietuvoje ministru-kancleriu, skyriaus vadovu Henryk Szymanski ir pirmuoju sekretoriumi Piotr Hajdecki. 

Lenkijos atstovai domėjosi Lietuvos ir Baltijos regiono valstybių rinka bei pažymėjo, kad pastaruoju metu stebimos ženkliai didėjančio Lenkijos prekių eksporto į Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes tendencijos. Ypač didėja maisto, statybinių medžiagų, elektronikos ir metalo gaminių produkcijos kiekiai. 

Pasak P. Hajdecki, lenkiškos prekės daugiausiai suvežamos į Kauną, iš kur vėliau paskirstomos į visus Lietuvos regionus. Dėl šios priežasties Lenkijos prekybininkai skiria išskirtinį dėmesį Kauno miestui. Atsižvelgiant į tai, Lenkijos ambasados atstovai AB „Lietuvos geležinkeliai" uždavė nemažai klausimų, susijusių su logistikos centrų plėtra Lietuvoje. 

Siekdami pabrėžti Lenkijos ir Lietuvos verslo bendradarbiavimo svarbą, Lenkijos diplomatai Lietuvą mato kaip tiltą, padėsiantį suaktyvinti komunikaciją verslo plėtojimo klausimais tarp Lenkijos ir NVS valstybių. Jų teigimu, Lietuvos verslo sektorius yra sukaupęs nemažą bendradarbiavimo su Rytų rinkomis patirtį ir gerai išmano verslo vystymo specifiką. 

Susitikime AB „Lietuvos geležinkeliai" atstovai pateikė informaciją apie bendrovę ir jos vykdomus strategiškai svarbius projektus – pristatytas „RailBaltica" įgyvendinimo projektas, logistikos centrų tinklo plėtojimo perspektyvos, nauja krovinių vežimo šaudykliniais traukiniais vystymo koncepcija. AB „Lietuvos geležinkeliai" pakvietė Lenkijos pusę prisidėti prie šių metų lapkritį planuojamos surengti verslo konferencijos Lenkijoje organizavimo, pakviečiant kaip galima didesnį Lenkijos verslo atstovų ratą.  

 

Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus informacija

Atnaujinta 2014-03-13