Archyvas

„Viking Train" plėtra: bendradarbiavimas su „CONTAINERSHIPS LTD OY"

Rugpjūčio 29-30 d. Kijeve (Ukraina) tartasi dėl krovinių vežimo konteineriniu traukiniu „Viking Train". Pasitarime dalyvavo Baltarusijos, Lietuvos ir Ukrainos geležinkelių administracijų atstovai ir traukinio operatoriai. Taip pat buvo pakviesti Suomijos laivybos kompanijos „CONTAINERSHIPS  LTD  OY" atstovai.

Renginio metu AB „Lietuvos geležinkeliai" delegacijos vadovas, Krovinių vežimo direkcijos direktoriaus pavaduotojas plėtrai Saulius Stasiūnas ,Baltarusijos ir Ukrainos geležinkelių atstovai bei „CONTAINERSHIPS LTD OY" atstovas Kari-Pekka Laksonenas pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Jo tikslas – sujungti geležinkelių bei jūrų transportą, tokiu būdu pasiūlant naują krovinių gabenimo konteineriais paslaugą. 

„Siekiame didinti pervežimo apimtis bei išplėsti traukinio „Viking Train" vežimo geografiją, - sakė S. Stasiūnas. – Sujungę konteinerinio traukinio „Viking Train" ir jūrų linijos „Containerships" potencialą, klientams galėsime pasiūlyti platesnį krovinių vežimo paslaugų spektrą, paprastesnes pristatymo sąlygas bei lankstesnę kainų politiką". 

S. Stasiūno teigimu, tikimasi, kad toks bendradarbiavimas paskatins jungtis prie projekto ir kitas jūrų linijas, Baltijos ir Juodosios jūros šalių krovinių siuntėjus, gavėjus, logistikos kompanijas. Memorandumas įpareigoja šalis reklamuoti naują paslauga – tai dar labiau suaktyvins vežimus konteineriniu traukiniu „Viking Train". 

AB „Lietuvos geležinkeliai", siekdama ir toliau plėtoti konteinerinio traukinio „Viking Train" siūlomų paslaugų spektrą, planuoja kurti sausumos uostą Panerių stotyje. Šis sausumos uostas vėliau būtų perkeltas į Vilniaus viešąjį logistikos centrą. Ukrainos geležinkeliai, siekdami pritraukti papildomų krovinių, vežimus „Vikingu" pradėjo vykdyti reguliariu grafiku. 

Pasitarime taip pat buvo aptarta konteinerinio traukinio „Viking Train" plėtra į Moldaviją ir Bulgariją, krovinių iš Rusijos (Kaliningrado srities) pritraukimo galimybės, projekto aprūpinimas vagonų parku, kontreilerių vežimo klausimai. AB „Lietuvos geležinkeliai" dalyviams pristatė prekinio ženklo „Viking Train" registraciją pasaulinėje intelektualinės nuosavybės organizacijoje (World intellectual property organization) bei geležinkelių administracijų ir operatorių atstovams įteikė prekinio ženklo „Viking Train"registracijos pažymėjimus. 

Įmonė „Containerships" įkurta 1966 metais, Jungtinės Karalystės ir Suomijos verslininkų. Ji siūlo patikimas transporto paslaugas (jūra, geležinkeliais bei automobiliais). Savo krovinių vežimo tinklą statė ir plėtė daugiau nei 45 metus (iš viso 19 atstovybių visoje Europoje ir aplink). „Conteinerships" dirba su 14 konteinerinių laivų ir turi 14000 nuosavų 20, 40 ir 45 pėdų konteinerių. Suomijoje, Jungtinėje Karalystėje, Rusijoje ir Lietuvoje – nuosavas sunkvežimių parkas.

 

Vidmantas Gudas

AB „Lietuvos geležinkeliai"

Vidaus administravimo ir saugos departamento

Bendrojo skyriaus

vyresnysis specialistas

Tel.: 8 5 269 30 29

El. paštas: [email protected]

Atnaujinta 2014-03-13