Archyvas

„Saulė" rieda iš Vakarų į Rytus

Sausio 26 d. iš Klaipėdos geležinkelio stoties iškilmingai išvyko intermodalinis traukinys „Saulė". Planuojama, kad 45-ių konteinerių sąstatas, gabenantis plataus vartojimo prekes, Almatos miestą (Kazachstanas) pasieks per 8 paras.

„Džiugu, kad naujasis traukinio maršrutas pritraukia krovinių ne tik į Lietuvą, bet ir iš Lietuvos. Iš to naudą gauna visa mūsų valstybės transporto sistema, – sakė Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. – Praėjusią savaitę viešėdamas JAV pristačiau „Saulės" projektą mūsų strateginiams partneriams. Jis kelia vis didesnį verslo susidomėjimą, todėl mes turėtume ruoštis didesniam krovinių srautui".

AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos teigimu, nuveikti darbai patys kalba už save: „Tai, kad kroviniai per aštuonias paras iš Klaipėdos pervežami iki Almatos miesto Kazachstane yra puikus sunkaus, tačiau sėkmingo visų šioje sudėtingoje logistikos grandinėje dalyvaujančiųjų darbo vaisius".

Pasak S. Dailydkos, projektas unikalus ir tuo, kad kroviniai keliaus iš Vakarų į Rytus, kai iki šiol didesnioji prekių srautų judėjimo kryptis buvo iš Rytų į Vakarus. „Krovinių paieška bei pristatymas atgal į Rytus leidžia efektyviai išnaudoti vagonų parką. Bendradarbiavimas su verslo partneriais, kitų šalių geležinkelių administracijomis bei susijusiomis institucijomis – įrankis logistikos grandinės efektyvumui užtikrinti, siekiant didžiausios naudos visoms suinteresuotoms šalims", - tvirtino AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius.

„Šis plėtojamas „Saulės" konteinerinio traukinio projektas ypatingas tuo, kad leidžia maksimaliai jungti ir derinti intermodalinius pervežimus, – teigė traukinio operatorės UAB „VPA Logistics" valdybos pirmininkas Žilvinas Žilinskas. – Krovinių siuntimo laikas dėl to sutrumpėja nuo dviejų iki trijų kartų".

Pirmasis 41 konteinerio traukinio „Saulė" sąstatas iš Kinijos miesto Čongčingo pajudėjo dar praėjusiųjų metų spalio 28 dieną. Kirtęs Kazachstano, Rusijos, Baltarusijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos teritorijas bei įveikęs beveik 11 tūkst. km atstumą jis per 18 dienų pasiekė antrąjį pagal dydį Belgijos miestą Antverpeną. Tąkart tranzitu per Lietuvą gabenta kompiuterinė technika.

Šio projekto realizavimas yra bendro ir efektyvaus kelerių metų Prezidentūros, Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos uosto, „VPA Logistics", Lietuvos ir kitų šalių geležinkelių administracijų darbo vaisius. Praėjusių metų spalį Kazachstane viešėjusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Kazachstano Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu sutarė aukščiausiu lygiu palaikyti šaudyklinio konteinerinio traukinio „Saulė" projektą.

Tikimasi, kad „Saulės" traukinio projektas bus naudingas ne tik ekonomiškai. Geležinkeliai – viena iš ekologiškiausių transporto rūšių, todėl viliamasi, kad projekto įgyvendinimas leis ir toliau plėtoti „žaliąjį" transportą sujungiant Europą ir Aziją Lietuvos logistikos tiltu.

 

Vidmantas Gudas

AB „Lietuvos geležinkeliai"

Vidaus administravimo ir saugos departamento

Bendrojo skyriaus

vyresnysis specialistas

Tel.: 8 5 269 30 29

El. paštas: [email protected]

Atnaujinta 2014-03-17