« Atgal

Kelionės ir muzika: kokių dainų klausomės traukiniuose?

Kokia muzika suskamba jūsų ausyse, tik pradėjus kelionę? Gal yra viena ar kelios dainos, be kurių neįsivaizduojate nė vienos išvykos?

„Lietuvos geležinkelių" grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link" prieš kurį laiką pakvietė internautus pasidalinti, kokios muzikos jie klausosi keliaudami traukiniais. Iš šių rekomendacijų sukurtas specialus „Spotify" grojaraštis. Grojaraštis pateikiamas šiame puslapyje, jame galima rekomenduoti ir mėgstamą kelionės dainą – https://sudaina.traukiniobilietas.lt/

„Stengiamės keliautojus įtraukti į įvairias iniciatyvas. Vasarą vykdėme projektą „Pasiilgusiems kelionių", jo metu rinkome akimirkas iš kelionių traukiniais po Lietuvą. Dažnas šią vasarą keitė atostogų planus, tad norėjome priminti, kiek akiai malonių kampelių yra mūsų šalyje. Na, o dabar nekantraujame išgirsti, kaip skamba Lietuva kelionėse, – kokios muzikos klauso keliaujantieji traukiniais, kokios dainos jiems labiausiai siejasi su išvykomis darbo, namų ar pajūrio link", – pasakoja „LTG Link" vadovas Linas Baužys.

Muzika kelionės metu taip pat gali padėti susikaupti darbui ar kaip tik – atsipalaiduoti, skiriant laiko savo mintims.

„Rami, lėtesnė, harmoninga melodija nuteiks ramiau, nostalgiškiau. Jei daina bus su mums suprantamos kalbos žodžiais, jie suteiks papildomą poveikį: kai žodžiai sudėtingesni, ne tiesiog banaliai sudėto rimavimo, įsijungia mūsų kognityvinės funkcijos – papildomai aktyvuojasi smegenų sritys, atsakingos už suvokimą ir mąstymą", – pasakoja psichologė Daiva Balčiūnienė.

D. Balčiūnienės teigimu, norint kelionės metu susikaupti protiniam darbui, susikoncentruoti į konkrečias užduotis, verčiau rinktis muziką, kuri nereikalauja įsigilinimo, įsitraukimo – geriausia, kad tai būtų ne per garsus ramesnis muzikinis fonas.

„Visgi svarbu atsiminti vieną taisyklę – jei kelionė ilga, reikėtų padaryti vieną kitą pertraukėlę, kurios metu muzikos neklausytumėte. Taip foninė muzika nepradės varginti", – apibendrina psichologė.

Atnaujinta 2020-10-09