« Atgal

„LTG Cargo“ žengia į Lenkijos geležinkelių rinką: įsteigta bendrovė „LTG Cargo Polska“

Didžiausios Baltijos šalyse geležinkelių grupės „Lietuvos geležinkeliai" (LTG) krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo" pradeda plėtrą į Vakarus. Bendrovė įsteigė antrinę įmonę „LTG Cargo Polska", kuri plėtos krovinių vežimo geležinkeliais veiklą Lenkijoje. Taip siekiama didinti krovinių vežimo geležinkeliu patrauklumą, sustiprinti logistikos tiekimo grandines ir pagerinti didelių krovinių mobilumą tarp Lietuvos ir Lenkijos.

Plėtra į Lenkiją taip pat leis diversifikuoti „LTG Cargo" veiklos rizikas, didinti krovinių srautą ir pasiekti strategijoje užsibrėžtą tikslą – 65-70 mln. tonų krovinių per metus.

„Per pastaruosius metus įvykdyti pokyčiai sustiprino ir paruošė mus naujam veiklos etapui.  Ir, nors geležinkelių krovinių vežimo verslai visoje Europoje išgyvena sukrėtimą, esamą laikotarpį vertiname kaip atvirą galimybių langą aktyviai plėtrai. Tai leis mums dar labiau diversifikuoti savo krovinių srautą, mažinti priklausomybę nuo tradicinių krovinių rūšių, kurių paklausa per artimiausią dešimtmetį pamažu trauksis. Be abejo, ilguoju laikotarpiu tikslas tapti tarptautiniu krovinių vežėju, siūlančiu greitą, patikimą ir konkurencingą krovinių judėjimą, o svarbiausia – drąsius sprendimus klientams", – sako „LTG Cargo" generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.

 „LTG Cargo Polska" artimiausiu metu sieks strateginės partnerystės su Lenkijos rinkos vežėjais vystant krovinių maršrutus tarp Lenkijos ir Lietuvos. Šiuo metu vyksta „LTG Cargo" ir didžiausios krovinių gabenimo geležinkeliais įmonių Lenkijoje „PKP Cargo" derybos dėl bendros įmonės steigimo. Planuojama, jog bendra įmonė užsiims intermodaliniais krovinių pervežimais tarp Lietuvos ir Lenkijos.

Krovinių vežimo veiklą Lenkijoje artimiausiu metu numato pradėti ir lietuviška „LTG Cargo", kuriai Lenkijos Geležinkelių transporto tarnyba UTK (Urząd Transportu Kolejowego) birželio pabaigoje suteikė saugos sertifikatą. Jis leidžia „LTG Cargo" su savo riedmenimis ir kvalifikuotu personalu vykdyti veiklą Lenkijoje. Pirmiausiai bendrovė veiklą Lenkijoje planuoja pradėti reguliariu krovinių pervežimo reisu tarp Mockavos iki Balstogės. 

Atnaujinta 2020-07-07