« Atgal

„Lietuvos geležinkeliai“ svarsto leisti žaliąsias obligacijas

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai" (LTG) ruošiasi žengti į kapitalo rinkas. Artimiausiu metu bus skelbiamas finansų konsultanto ir obligacijų emisijos platintojo ar platintojų, išorės teisininkų paslaugų pirkimas. Atsirinkus partnerius, bus priimti sprendimai dėl obligacijų emisijos dydžio, išleidimo laiko ir kitų detalių.

LTG sieks leisti žaliąsias obligacijas, nes didelė dalis investicijų, kurioms siekiama pritraukti lėšų, susiję su žaliuoju kursu. Tai – ir elektrifikacijos projektas, ir elektrinių riedmenų pirkimas. Konkretus emisijos dydis šiuo metu nėra patvirtintas, tačiau rinkoje optimaliu laikomas dydis – nuo 300 mln. eurų.

Preliminariai, 2021-2023 metais visų investicijų finansavimui reikia iki 1 mlrd. Eur skolintų ar nuosavų lėšų (neįskaitant subsidijų). Obligacijų emisijos ar emisijų lėšomis ketinama finansuoti ne tik elektrifikacijos programą, bet ir kitus investicinius projektus: viešosios geležinkelių infrastruktūros atnaujinimą, eksploatuojamų riedmenų parko atnaujinimą, IT sistemų, technologinės įrangos ir kitus atnaujinimo projektus. 

Planuojama, kad pasirengti emisijai užtruks apie šešis mėnesius. Tai būtų pirmoji istorijoje LTG obligacijų emisija.

Atnaujinta 2021-04-22