Archive

Dukart daugiau keleivių, dvigubai didesnė įmonių grupės vertė, 60 proc. didesnės pajamos,. 30 proc. didesnis pervežamų krovinių kiekis, nulis žūčių geležinkelyje ir net 7 mlrd. Eur siekiantis investicijų portfelis – tai tik dalis pirmąkart pristatytos „Lietuvos geležinkelių" augimo iki 2030 metų strategijos.

Simboliška, kad artėjant Liepos 6-ajai – Valstybės, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai - atskleisti vienos didžiausių Europos ir didžiausios Lietuvos geležinkelių kompanijos laukiantys pokyčiai. Visi jie susaistyti naudos valstybei teikimo idėja.

„LG verslui, LG keleiviams, LG komanda, Efektyvumas ir Infrastruktūros valdymas – tai penkios pagrindinės mūsų veiklos kryptys, kurioms keliami ambicingi tikslai. Tačiau pagrindiniu mūsų tikslu lieka kurti naudą valstybei. Mes jaučiame ir prisiimame atsakomybę už valstybės ekonomikos, technologinį ir socialinį progresą", - pristatydamas „LG 2030 Augimo strategiją" kalbėjo „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Lyderystė regione

„Lietuvos geležinkeliams" nustatyta ambicinga ilgalaikė vizija – tapti Centrinės ir Rytų Europos mobilumo lydere.

Susitelkus į šį tikslą, vystant inovacijas, technologijas ir aplinką tausojančius sprendimus bei pritaikant tarptautinį skaidrumo ir valdymo standartą, planuojama, „Lietuvos geležinkelių" grupės vertė iki 2030 metų išaugs dukart.

Per artimiausius 12 metų planuojama daugiau nei pusantro karto išauginti ir uždirbamų pajamų kiekį – nuo 448 mln. Eur iki 725 mln. Eur per metus. Dar spartesnis planuojamas ir pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) rodiklio augimo tempas – nuo 155 iki 300 mln. Eur. Tuo tarpu investicijų portfelis perkops beprecedentę 7 mlrd. Eur sumą. Tokio investicijų portfelio Lietuvos istorijoje nėra buvę.

Tokiu tempu augdama įmonių grupė kelia uždavinį kurti aukštą pridėtinę vertę turinčias naujas darbo vietas, teikti grąžą valstybei per talentų pritraukimą ir ugdymą, socialiai atsakingo verslo plėtrą, tarptautinio skaidrumo standarto diegimą.

Krovinių pervežimai – TOP5 Europoje

Pagal pervežamų krovinių apimtis „Lietuvos geležinkeliai" šiuo metu žengia 7 vietoje Europos Sąjungoje ir pirmauja Baltijos šalių regione. Vos per metus krovinių vežimo apimtis pavyko kilstelėti kone 11 proc. ir užsitikrinti ilgalaikius įsipareigojimus su dauguma strateginių partnerių.

Tačiau iki 2030 metų ketinama žengti dar toliau ir krovinių srautą padidinti nuo 53 iki 70 mln. tonų per metus. Rinkos analizė atskleidė, kad didžiausias potencialas glūdi Europos ir Kinijos rinkose, kur suplanuotas augimas viršija 100 proc. (nuo 4 iki 9 mln. t per metus). Bent 30 proc. planuojama užaugti ir nacionalinėje rinkoje (nuo 15 iki 22 mln. t), o Rytų tranzito kryptimi – dar bent 15 proc. (nuo 32 iki 36 mln. t per metus).

Pilnu pajėgumu išnaudojama geležinkelio arterija Vakarų kryptimi (1435 mm vėžė), efektyvūs ir ekologiški riedmenys, e. paslaugų erdvės vystymas ir į klientų poreikius orientuota aptarnavimo sistema – tai suplanuoti esminiai strateginiai žingsniai šio neatskleisto potencialo link.

Keleiviams – naujos kryptis į Vakarus ir Rytus

Per artimiausius 12 metų į traukinius planuojama pritraukti beveik dukart daugiau keleivių – nuo 4,7 mln. 2017 m. iki 8 mln. Keleiviams ketinama suteikti galimybę keliauti iki 250 km/val. greičiu ir atverti aibę naujų tarptautinių krypčių – geležinkeliu patogiai pasiekti Baltijos šalių sostines, Kijevą, Helsinkį ir Varšuvą, o iš ten – ir likusią Vakarų Europą.

Įrodyti kelionių geležinkeliu pranašumus ir paskatinti gyventojus dažniau automobilį palikti namie skatins nauji kelionių sprendimai „nuo durų iki durų" – kai kelionės traukiniu nesibaigs stotyje, o prie keleivių poreikių pritaikyta infrastruktūra leis patogiai persėsti ant dviračio, išsinuomoti automobilį ar laiku įsėsti į viešąjį transportą.

Geležinkelio stotys jau artimiausiu metu atgis ir pasiūlys ne tik keliaujantiems daugiau kultūros renginių, apsipirkimo vietų, naujų paslaugų ir poilsio zonų. Daugiau paslaugų atsiras ir traukiniuose, kurios prisidės prie komfortiškesnių kelionių.

Investicijos į infrastruktūrą – per 6 mlrd. Eur

Į infrastruktūros modernizavimą ir plėtrą iki 2030-ųjų iš viso suplanuota investuoti apie 6 mln. Eur. Tai beprecedentė investicijų suma, kuri leis gerinti geležinkelio kelių saugumą, didinti jų pajėgumus.

„Lietuvos geležinkelių" grupė taip pat išsikėlė ambicingą tikslą iki 2030 metų sumažinti žūčių geležinkelyje skaičių iki nulio. Prioritetinis dėmesys eismo ir darbų saugumui, kompleksinės edukacinės ir infrastruktūros tobulinimo priemonės, modernūs sprendimai, planuojama, leis nuosekliai artėti šio tikslo link.

O didžiausio proveržio planuojama sulaukti su „Rail Baltica" projekto įgyvendinimu, kuris atvers naujas kryptis verslui ir keleiviams.

Updated on 2018-07-04